1013 Soort der verpakkings middelen. Beschermende waarde. Gesloten houten vaten (voor het opslaan van vloeistoffen als wijn, bier, enz.,) Houten kisten. Dik kartonnen verpak kingsmiddelen. Wasdoek. Met olie geprepareerd karton. Transparant waterproef verpakkingsmateriaal, ge prepareerd met cellulose acetaat. Oliepapier. Dun karton. Gewoon papier. Jutezakken. Meelzakken. Volkomen bescherming tegen gassen of tegen de schadelijke inwerking bij aantasting door een geringe hoeveelheid „vloeibaar gas. Indien goed sluitend, geven deze verpakkings middelen bescherming tegen gassen. Absorbee- ren echter gassen in vloeibaren toestand. Goede bescherming tegen gassen en gassen in vloeibaren toestand. Goede bescherming tegen gassen. Eenige be scherming tegen oppervlakkige aantasting van „vloeibare" gassen. Geeft slechts een beperkte bescherming tegen gas; geen bescherming tegen „vloeibare" gassen. Geen bescherming tegen gassen of gassen. „vloeibare" Wanneer levensmiddelen in massa of op andere wijze zonder bescherming tegen gasbesmetting zijn opgeslagen, dienen maatregelen te worden genomen, dat de opslagplaats beveiligd wordt tegen het indringen van gas. Hoever men met het nemen van dezen maatregel moet gaan, zal afhangen van den aard van de opgestapelde levensmiddelen mede moet er op worden gelet dat de meest aan besmetting onderhevige voedingsmiddelen op cüe plaatsen moeten worden geborgen, waar ze het minst aan besmetting onderhevig zijn. Aangezien de oorlogsgassen zwaar zijn, zullen de hoogste verdiepingen in een magazijn het minst gevaar opleveren voor besmetting, echter dient er wel aan te worden gedacht dat bij gebruik van brandbommen, de mogelijkheid groot is, dat deze niet alleen het dak maar cok de vloer van de bovenverdieping van een getroffen magazijn zullen doorboren. Magazijnen, welke door hun bestemming of constructie niet zoodanig kunnen worden afgesloten dat zij voldoende bescherming tegen gas geven, moeten alleen maar worden gebruikt voor het opslaan van goed verpakte levensmiddelen of die welke geen gas absorbeeren en bovendien goed gewasschen en gekookt kunnen worden. Sommige opslagplaatsen zijn uit hoofde van haar bestemming reeds geschikt om levensmiddelen tegen inwerking van gifgassen te vrijwaren b v moderne ijs- of koelinrichtingen welke voorzien zijn van deuren, of andere inrichtingen welke luchtdicht afsluiten. Andere opslagplaatsen van gewone constructie behooren uit een oogpunt van gasbeschermmg aan een nauwkeurig onderzoek te worden onderworpen. De in- en uitgangen moeten zooveel mogelijk worden beperkt, zoo noodig gesloten en verzegeld. De in- en uitgangen, welke in gebruik blijven, dienen van z.g. luchtsluizen te worden voorzien. Het kan noodig blijken, dat deuren en vensters nog afdoend sluitend moeten worden gemaakt terwijl de in de opslagplaats aanwezige luchtroosters, openingen met tralie-

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 94