scherpste voorbeeld daarvan ziet men wel bij de Falasja x)de neger joden van Abessinië, welke tot de zelfde magische natie, maar stellig niet tot denzelfden stam behooren als de Joden uit West-Europeesche landen. De magische natie bezit dus als zoodanig geen aardsch vaderland, terwijl voor de antieke natie het vaderland slechts een punt is (de stad), waaromheen zij zich groepeert. De natiën van het Avondland hebben zich ontwikkeld uit de antieke en magische door het begrip der dynastie, welke als zinnebeeld en draagster van het gezamenlijke lot op den voorgrond trad. Alles wat in deze naties geschiedde zag men weerspiegeld in het leven van één bepaald geslacht. Dit verklaart ook waarom de natie, door de onwaardigheid van een enkelen regent uit dat geslacht niet kon worden geschoktomdat de dynastie een volksch idee vormde, waarbij de persoon van een toevalligen vertegen woordiger van minder beteekenis was. Duizenden gingen voor deze dynastieke idee ten strijde en in den dood.2) Uit het vorenstaande volgt, dat de geschiedenis der antieke naties (het oude Rome b.v.) eene aaneenschakeling biedt van toevallige gebeurtenissen, zonder opmerkbaar geleid verband die van de magische naties (b.v. Joden en Arabieren) de voort schrijdende verwezenlijking van een door God gesteld wereldplan, dat zich onverbiddelijk aan en door die naties voltrektterwijl die van de Westersche naties het beeld geeft van een groote, bewuste en logische wilsuiting, naar welke deze naties door hare heerschers worden geleid. 1031 J) Ongeveer 1000 v. Chr. kwamen Arabieren en Joden uit Jemen naar Abessinië, vermengden er zich deels met de oorspronkelijke negerbevolking, doch bleven grootendeels zuiver. Eerst in de 4e eeuw na Chr. kwam het Christendom in dat land en werd de Christelijke godsdienst staatsgodsdienst. Derhalve is Abessinië een land van verschillende magische nationaliteit. Opvallend is evenwel, dat de Amharen, de christelijke leidende bevolkings groep, duidelijk kenbare semietische gelaatstrekken vertoonen, terwijl ook de Amhaarsche taal semietisch en nauw verwant is aan het Hebreeuwsch. Trouwens de geheele levensopvatting der Amharen is semietisch en gegrond op Mozes' wet. 2) Het is, meenen wij, belangwekkend om hier vast te stellen, dat de catastrophe in 1814 en 1815 aan Napoléon werd voltrokken, omdat deze „avonturier" het waagde, door zijn bloed dat der oude dynastieën te ver dringen de aantasting van het symbool, van de idee der dynastie, werd aldus gestraft door volken, welke alle uit deze idee waren gevormd. Dat de Oostenr. Keizer dezen „avonturier" zijn dochter tot vrouw schonk, was voor de dynastieke Duitsche natie van minder belang, dan het bestaan van den „avonturier" zelf: het eerste was de onwaardigheid van één regent, het tweede tastte de idee aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 12