In „La France militaire" is een artikel verschenen, waarin het onderwerp televisie voor militaire doeleinden wordt behandeld. Dit artikel eindigt als volgt „Reeds worden in de groote rijken allerlei proeven met tele visie ten behoeve van militaire doeleinden genomen. De uitslag dezer proeven blijft uit den aard der zaak streng geheim. Het land, dat er in slaagt in deze richting succes te behalen, zal een aanmerkelijken voorsprong op zijn tegenstander hebben". Wil men niet achter blijven, dan moeten ook de nieuwe mid delen, die de techniek biedt, worden geprobeerd. Proefnemingen kosten echter veel geld en zijn tijdroovend en tijd is onder de huidige omstandigheden in ons leger wel heel kostbaar. (Slot). 1062 N.I.O.V. ORGAAN. Het Jubileum-nummer var. de maand Augustus is gewijd aan het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Na een portret van Onze Vorstin cpent Kap. Dr. J. M. Somer dit nummer met een artikel „Veertig jaren Indische pacificatie en consolidatie 1898 1938". Kap. Van Dijken geeft een overzicht van de organisatie van het K.N.I.L. gedurende het veertigjarig regeeringstijdperk van Koningin Wilhelmina en doet daarin duidelijk de verschillende ups en downs uitkomen. J. W. v. M. behandelt de ontwikkeling van het defensievraagstuk gedu rende de laatste veertig jaren, terwijl Kap. C. Giebel, Dr. L. H. Siemons en Ir. L. G. M. Hessels respectievelijk de Militaire Luchtvaart, den Militair Geneeskundigen Dienst en de economische ontwikkeling onder de loupe nemen. Tenslotte nog „Mededeelingen van het hoofdbestuur" en de rubrieken „Van de afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". „H." geeft in het September-nummer het slot van zijn beschouwingen over „Het beleg en de verdediging van het Alcazar". Eveneens het slot van het artikel „Luchtkarteering" door den mj. tit. der art. b.d. J. B. van der Poll. „v. R." zet zijn in het Juli-orgaan aangevangen bijdrage over Tsecho- Slovakije voort. Res. luit. P. J. v. d. Walle geeft een overzicht van „De beteekenis der lichamelijke opvceding voor de volkswelvaart, volkskracht en volksweer baarheid". Ov. Hagemann behandelt in „Uit het dagboek van een burger-inwoner van Shanghai" de indrukken van twee burgers handelsmenschen een Nederlander en een Engelschman, waaruit duidelijk blijkt, dat ook in den oorlog de handelsmogelijkheden een groote rol spelen. 41 van de 64 cadetten en adelborsten, die in 1898 de eerewacht vormden, hebben zulks wederom gedaan op 6 Sept. 1938. Hieronder waren, zooals „K." mededeelt, 7 oud-officieren van het K.N.I.L. Na de „Mededeelingen van het hoofdbestuur en „Van de afdeelingen" sluit het nummer met de gewone rubrieken „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 45