De groote slag in Tigré, geleverd in drie phasen (Enderta, Tembièn en Schiré) was hiermede ten einde. De strategische verhoudingen hadden zich volledig ten gunste van de Italianen gewijzigd. In December zag het er voor laatstgenoemden vol strekt niet rooskleurig uithet is aan geen twijfel onderhevig, dat een offensief van de Abessyniërs in Tembièn en/of Schiré omstreeks dien tijd den aanvaller in een zeer ernstigen toestand zou hebben gebracht, ja wellicht een geheel ander verloop aan den oorlog zou hebben gegeven. Toen was het de tijd geweest voor een stoutmoedig, massaal optreden, aangezien de Italianen nog niet gereed waren voor offensieve tegenzetten, doch uitslui tend op afweer waren aangewezen. Ook hun luchtstrijdkrachten waren toen nog betrekkelijk zwak. Later, toen de aanvaller een maal met zijn voorbereidingen gereed was en tot het offensief kon overgaan, had men geen gemakkelijk grijpbare doelen meer moeten bieden, doch zou het voeren van een uiterst actieven en beweeglijken ,Kleinkrieg" stellig de beste handelwijze geweest zijn. En zeker had men den aanvaller geen gelegenheid mogen geven achtereenvolgens met de verschillende Abessynische legers afzonderlijk af te rekenen, terwijl de andere daarbij werkeloos bleven toezien. Slot volgt). MEDEDEELING. M.i.v. het Januari-nummer 1939 zal in het Indisch Militair Tijdschrift verschijnen een aantal foto's van militaire monumenten op Java en in de buitengewesten, welke foto's in opdracht van het Departement van Oorlog zijn verzameld door de Divisie- en Gewestelijk Militaire Commandanten. De Redactie. 1090

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 73