1217 (2) Verder noodige afwijkingen van de gewone dienstvoorwaarden, alsmede bijzondere dienstvoorwaarden voor de gegradueerde kort- verband-militairen en voor degenen, die voor opleiding tot een rang bestemd zijn, worden door den Legercommandant vastgesteld. Artkel 5. (1) Reservisten, overheidsdienaren blijven gedurende den tijd, dien zij in werkelijken dienst doorbrengen, in het genot van de volle aan de door hen bekleede burgerlijke betrekking verbonden in komsten. (2) Aan kort-verband-militairen, die bij oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden langer dan normaal onder de wapenen moeten blijven of komen, kan een kostwinnersvergoeding worden toegekend. Het bedrag en de duur dier vergoeding worden in elk voorkomend geval door den Legercommandant vastgesteld. B. Nadere bepalingen van den Legercommandant met betrekking tot de regeling betreffende een kort-dienstverband (kort-verband) voor niet-Europeanen. A. Werving. Artikel 1. (1)De werving van kort-verband-militairen geschiedt door de betrokken welvingsofficieren z.v.m. in de omgeving van de legerings plaats van het onderdeel, waarbij de aangeworven personen zullen worden ingedeeld en uit den landaard van de in die streken gevestigde bevolking. Daarbij worden, voor zoover niet anders is bepaald, de voor de werving in het algemeen vastgestelde of nader vast te stellen regelen gevolgd. (2). Naar de politieke gedragingen (gezindheid) der aan te wer ven personen wordt steeds een onderzoek ingesteld, waarbij de hulp van het Inlandsch bestuur wordt ingeroepen. (3). Kaderaspiranten worden afzonderlijk geworven uit degenen, van wie kan worden verwacht, dat zij van nature overwicht hebben op de ongegradueerden, en voorts, dat zij voldoende ontwikkeling c.q. intelligentie bezitten om de kaderopleiding in den daarvoor gestelden tijd te volgen.1) Artikel 2. Tot de redenen, welke van een verbintenis uitsluiten, wordt mede gerekend het niet voldoen aan een der in artikel 4 van de kort- verbandregeling gestelde vereischten. B. Keuring. Artikel 3. Voor de keuring gelden de eischen, welke voor de Europeesche militie zijn vastgesteld. J) De afzonderlijke werving van kaderaspiranten sluit niet uit, dat kader wordt verkregen uit degenen, die niet als kaderaspirant zijn geworven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 101