1220 (4). Elk jaar, waarin voor herhalingsoefeningen wordt opgekomen, wordt 10 van het voor lang-verband-beroepspersoneel vastgestelde jaarlijksche kleedinggeld te goed gedaan. Dit kleedinggeld wordt uit gekeerd op den eersten dag van opkomst in elk der hiervorenbedoelde jaren. De betrokken commandanten dragen zorg, dat de verplichte uitrusting tegen verrekening van dat kleedinggeld wordt aangevuld. (5). Voor den duur van elke herhalingsoefening ontvangt de man in beperkt eigendom de uitrustingstukken, vermeld in staat B van 1 van Militair Tarief No. 24. (6). In geval van verblijf onder de wapenen bij oorlog, oorlogs gevaar of andere buitengewone omstandigheden, anders dan voor de periodieke herhalingsoefeningen, worden de reservisten v.w.b. het kleedinggeld op gelijken voet gesteld met het lang-verband-beroeps personeel. G. Bezoldiging. Artikel 10. (1)De kort-verband-militairen genieten de laagste voor hun rang en landaard vastgestelde soldij. Aan hen worden geen soldij verhoo gingen toegekend. (2). De bepalingen van de Regionale toeslagregeling zijn op hen van toepassing. H. Voeding. Artikel 11. (1). De ongegradueerde kort-verband-militairen zijn in de menage, dan wel, indien bij het korps geen menage wordt gevoerd, in het genot van het ter plaatse voor hun landaard vastgestelde voedinggeld. (2). Voor de gegradueerde kort-verband-militairen gelden t.a.v. de voeding dezelfde bepalingen als voor hun ranggenooten met lang dienstverband. I. Reiskosten. Artikel 12. (1)De door de kort-verband-militairen, bij vertrek met groot verlof in reserve naar de kampong van werving, alsmede bij opkomst voor herhalingsoefeningen en in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden en bij vertrek na opkomst naar de plaats (kampong) van werving te maken reiskosten, worden vergoed, als het af te leggen traject meer dan 5 km bedraagt. (2). Vergoeding van reiskosten van den man naar de plaats (kam pong) van latere vestiging wordt verleend, indien tijdig van de verhuizing op de voorgeschreven wijze werd kennis gegeven, en overigens binnen redelijke grenzen, ter fceoordeeling van den Leger commandant. J. Geneeskundige behandeling. Artikel 13. Gedurende het verblijf in werkelijken dienst hebben de kort- verband-militairen recht, en dan alleen voor zich zelf, op vrije geneeskundige behandeling.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 104