1221 K. Veranderingen. Artikel 14. Adresveranderingen van kort-verband-militairen1), alsmede andere veranderingen, betrekking hebbende op het stamboek van betrokkene, worden door de korpscommandanten zoo spoedig mogelijk bij veran- deringstaat-stamboek aan het kantoor van het algemeen stamboek bij het Departement van Oorlog gemeld. L. Kaderopleiding. Artikel 15. (1). De kaderopleiding voor niet-technische of niet-specialistische functies wordt door de betrokken inspecteurs en hoofden van wapens en diensten zoodanig geregeld, dat in den regel aanstelling kan volgen tot a. kort-verband- niet-Europeesch korporaal-titulair na 1 jaar actie ven dienst b. kort-verband niet-Europeesch korporaal na 2 jaren actieven dienst, dan wel eerder wanneer de geschiktheid voor het volgen van de sergeantsopleiding vast staat c. kort-verband niet-Europeesch sergeant 2e klasse-titulair na 2 jaren actieven dienst. (2)Aanstelling tot den effectieven rang van kort-verband niet- Europeesch sergeant 2e klasse geschiedt bij gebleken geschiktheid aan het einde van den actieven diensttijd. (3)De kaderopleiding voor technische of specialistische functies wordt z.m. overeenkomstig het vorenstaande geregeld m.d.v. dat de genoemde termijnen kunnen worden verlengd. (4). De kaderopleiding kan worden gecentraliseerd buiten de streek van herkomst der kort-verband-militairen. M. Overgang op een lang dienstverband. Artikel 16. (1). De overgang van kort-verband-militairen op een lang dienst verband kan, zoo dit noodig blijkt, worden beperkt. (2). Die overgang kan overigens slechts geschieden, indien betrok kenen volledig daartoe geschikt blijken. Het nieuwe verband wordt steeds - ook door het kort-verband-kader aangegaan in den stand van niet-Europeesch soldaat 2e klasse. C. Résumé van inkomsten voor kort-verband-militairen a. bij indiensttredingHandgeld voor een verband met 3 jarigen actieven diensttijd ad. 7.50 per jaar actieven diensttijd voor een verband met 1 jarigen actieven diensttijd 12. voor een verband met 2 jarigen actieven diensttijd 15. Ook van de reservisten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 105