1224 het vormen van de bres het zuiveren van de in de weerstandsstrook gelegen weerstanden het bezetten van het veroverde terrein. De eerste actie wordt door 3 echelons zware vewn. uitgevoerd, welke resp. tot opdracht hebbenle echelon, de weerstandslijn doorbreken2e echelon, de ineenstorting der weerstanden over de geheele diepte van de weerstandsstrook voltooien3e echelon, aanvallen op de zóne der vij. bijn., copn. en reserves. Het zuiveren van het terrein valt ten deel aan minder zware vewn., welke eveneens in golven optreden, waarvan de eerste afzonderlijk en snel de actie in de diepte volgt, terwijl de andere golven het doorschreden terrein afzoeken en de laatste weerstanden opruimen. In deze phase moet de pantsereenheid over een afd. art. „tracté par des moyens également cuirassés" beschikken tot rechtstreekschen steun van de zuiverings- afdeelingen. Het bezetten van het veroverde terrein kan alleen geschieden door troepen, „transportées par moyens automobiles tous-terrains", in afwachting van de groote eenheden, bestemd om het resultaat van de doorbreking uit te buiten. Troepen, welke de actie van pantsereenheden volgen, vallen een vij. weerstandslijn in beginsel niet aan, dan nadat deze door de pantserkrachten is gepasseerd en deze hun aanval tegen de meer achterw. gelegen stelling hebben ingezet. Wat de organisatie betreft, eischt S. 2 bat. zware en 2 batn. minder zware vewn. per 1500 m frontbreedte. Kan deze pantserafd. op steun van de in den sector opgestelde art. rekenen, dan is toevoeging van veel art. niet noodig. In elk geval acht hij noodig een afd. „autoportée" voor de zuiveringsactie en 2 afdn. pag. van 20 en 47 mm. Voorts 1 cie. gemot, mitrn. om in de beveiliging tijdens den marsch te voorzien en om deel te nemen aan het uitbuiten van het succes een vb.det. en genietroepen moeten de organisatie completeeren. Voor een actie op den vleugel zal vorenvermelde organisatie naar S.'s oordeel onvoldoende soepel zijn en in onvoldoende mate in de beveiliging kunnen voorzien. „La grande unité cuirassée est une grande machine qui roule, frappe et écrase. Sa caractéristique est la rugidité". Geen verandering in richting of verandering van maatregelen, wanneer de aanval eenmaal is ingezet. Wil men toch een actie op een vleugel uitvoeren, dan meer innfanterie indeelen om op elk moment in elke richting een actie te kunnen uitvoeren nog een bat. gemot, mitrn. nog 1 afd. pag. van 47 mm voor beveiliging van snelle verplaatsingen en dekking der eigen flanken. Ten slotte moet de pantser eenheid dan over voldoende eigen art. beschikken. S. teekent nog aan, dat vij. luchtaanvallen weinig uitwerking zullen hebben op de „éléments cuirassés" (wat naar onze meening niet onom- stootelijk vast staat), doch dat zij gevaarlijk zijn. voor de overige gemot, strijdmiddelen, zoodat ld. wapens noodig zijn. Valschermtroepen. In B.B.S.M. van Juli 1938 wordt het werk van inj. Schüttel getiteld „Fallschirmtruppen und Luftinfanterie" besproken. In de eerste plaats wordt het verschil tusschen „luchtinfanterie" (d.i. inf. vervoerd per vlg. en bestemd om in het vij. land te worden afgezet) en „valschermtroepen" (die de beveiligende elementen van de luchtinf. vormen) besproken. Daarna zijn enkele hoofdstukken gewijd aan de historie, het te gebruiken materieel, opleiding, organisatie enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 110