1226 Bij bepaalde diensten (vk., bvl.) dient het vormen van gevechtsgpn. mogelijk te blijven, waarbij een lt.mitr.gp. aan een schuttersgp. wordt toegevoegd. Bewapening. De Rev. Mil. Suisse van Sept. '38 ontleent aan France Mil. van 26 Aug. een behandeling van een Russ. persstem over inf.bewapening, gezien in het licht van de huidige „confheten" (L'Infanterie et son armement). Hoewel de tijd voor uiteindelijke gevolgtrekkingen nog niet is gekomen, worden enkele feiten toch dermate vaststaand geacht, dat zij reeds als uitgangspunten voor een toekomstige oorlogvoering moeten worden' aan genomen. Gebleken is, dat de huidige gevechten met ongehoorde snelheid menschen en materiaal verslinden, wat zich met name demonstreert bij den av.. De inf. blijkt het hoofdelement te zijn gebleven haar taak is dusdanig verzwaard, dat de grootste aandacht moet worden besteed aan aanvoering der kleinste eenheden, waardoor het noodig is geworden een oo., kpl. of oudgediende specialist in te deelen bij elke gp. van drie man. T.a.v. de bewapening kunnen de volgende conclusies worden getrokken a. Het gw. heeft zijn tijd overleefd en is verdrongen door den pistool- mitr., bij het leger van Franco bijv. door de 9 mm Schneisser (magazijn van 30 schoten, eenvoudig en zeker werkend, hoewel niet geheel vrij van fouten) b. Het beslissende element in den strijd wordt gevormd door inf. gpn. a 3 man met een aut.wapen en handgn. Deze laatste dienen in groote hoeveelheden beschikbaar te zijn en betrouwbaar te werken. Opgemerkt wordt, dat de handgn., in gebruik bij de Sp. nationalisten, gevaarlijker zijn voor henzelf dan voor den vij. c. Als bases van den vu.strijd hebben de mitrn. op affuit onbetwistbaar hun meerderheid getoond boven de „mitrailleuses portatives" laatst genoemde zouden zelfs hun volkomen nutteloosheid hebben bewezen. d. Mrtn. (liefst van wat zwaar kal.), mijnwerpers en vlammenwerpers zijn onontbeerlijk bij den av. e. Pag. dient steeds aanwezig te zijn en wel mitrn. op affuit met pantser- projn. en kleine snelvuurkanonnen. Van deze laatste zijn de (D.) 37 en 20 mm uitstekend gebleken, de 65 mm daarentegen onbruikbaar. Het pag. dient mobiel te zijn en over een grooten mu.voorraad te beschikken. Volgens It. mil. waarnemers, is het uitblijven van een doorslaand succes aan nationalistische zijde te wijten aan het feit, dat met het vorenstaande nog te weinig rekening is gehouden. Uit dien hoofde verklaren zij eveneens de zware verliezen, die de behaalde overwinningen Franco hebben gekost. Infanterie in de verdediging. De ervaringen, in den Spaanschen burgeroorlog t.a.v. bovenvermeld onderwerp opgedaan, worden eveneens behandeld in een serie artikelen in de Krassnaja Swjesda, welke worden besproken in de Rev. d' Inf. van Sept. '38. In het algemeen hebben de volgende beginselen bevestiging gevonden de noodzakelijkheid om de vuurorganen in de diepte te echelonneeren, teneinde zoowel vóór als binnen de hws. aaneensluitend vuur te kunnen brengen de noodzakelijkheid van flankeerend vuur nauw verband tusschen art.- en inf.vuur de onmogelijkheid om mitrn. in de voorste lijn op te stellen, zonder dat zij door het voorbereidend vu. van den aanvaller ontijdig werden vernietigd het groote belang van handgranaat en bajonet (Lerida).

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 112