wel in contanten overgemaakt, al naar gelang ter plaatse al dan niet een geldinstelling aanwezig is. Het aantal commissies is nog steeds groot, vandaar dat zooveel mogelijk is gestreefd naar beperking daarvan. Ruim twee jaren geleden is hiermede een begin gemaakt door tusschen den kwartiermeester en den deta chementscommandant een doorloopende rekening in te voeren. Naar het detachement, waarvoor deze regeling het eerst werd ingevoerd, werd zij genoemd „de Serangregeling". Deze is thans uitgebreid tot alle buiten de standplaatsen der kwartiermeesters gelegerde detachementen op plaatsen, waar een geldinstelling aanwezig is en waar derhalve cheques kunnen worden verzilverd. Is ter plaatse geen geldinstelling (dit komt evenwel weinig voor), dan worden als voorheen contanten opgezonden. De administra tieve zijde van bedoelde regeling is in beide gevallen vrijwel dezelfde in hoofdzaak bestaat zij uit wekelijksche aanvragen om kasaanvulling en een maandelijksche rekening-courant. Plaatse lijke omstandigheden kunnen oorzaak zijn, dat van vorenge noemde tijdvakken wordt afgeweken. De redactie is met het oog hierop zeer ruim gesteld. Het is tot dusver geen gewoonte geweest, om langs den hier gevolgden weg nieuwe administratieve voorschriften in te leiden. Ongetwijfeld heeft het zijn nut, dat niet alleen volstaan wordt met het langs den officieelen weg bekend maken van het „hoe", doch ook op deze wijze in het I.M.T. van het „waarom". Moge deze wijze van introduceeren ertoe leiden, dat de nieuwe wijze van geldvoorziening binnen korten tijd de waardeering ondervindt, welke zij ongetwijfeld verdient 1184

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 68