700 valschermjagers uitwierpen. Oogenblikkelijk na de landing, zwermden deze springers naar alle kanten uit, om het landings gebied kringvormig te beveiligen. Nauwelijks hadden de springers van het eerste eskader de vliegtuigen verlaten of daar kwam reeds het tweede eskader aan, om den volgenden ploeg springers op dezelfde plaats uit te laden. Deze lieten zich met onontplooid scherm vallen tot zij de eerste springers hadden ingehaald, waarna zij op hun beurt het scherm ontplooiden om op deze wijze tegelijk met de anderen te kunnen landen. Roode jachtvlgn., welke zich op de dichte zwermen van uitge worpen parachutespringers wierpen, werden door de reeds gelande troepen, die met lichte mitrailleurs en karabijnen waren bewapend, onder vuur genomen en door de blauwe jachtvlgn. aangegrepen en verdreven. Intusschen landden op het vliegterrein zware 4- en 6-motorige troepentransportvlgn. en had het uitladen van troepen, behoorende tot de Luchtinfanterie plaats. In zeer korten tijd had deze zich in groepen opgelost, om de door de valschermjagers ingenomen stellingen te bezetten. De aanvoer van het gros van de luchtinfantrie in transportvlgn. werd eveneens door jacht- en bombardeereskaders beschermd. Ten slotte werden nog klein kaliber geschut en zware mitrailleurs aangevoerd. Blauw had met zijn verrassende landingsmanoeuvre den strijd om Kiew te zijne gunste beslist. Kort na bovenbedoelde gehouden manoeuvre deelde de volks commissaris van landsverdediging Maarschalk Woroschilow in een rede mede, dat de sterkte der ingezette landingstroepen had bedragen 1200 valschermjagers en 5700 man luchtinfanterie. In het buitenland waren de meeningen betreffende deze manoeuvre zeer verdeeldzij werd in buitenlandsche persbe richten als Grosze Spielerei, Theatercoup of Wild West romantiek aangemerkt. In militaire kringen stond men sceptisch tegenover de mogelijkheid, dat dergelijke manoeuvres in tijd van oorlog waren uit te voeren. Slechts de Fransche legerleiding interes seerde zich zeer voor den strijd om Kiew en hield zich van dat oogenblik af bezig met het probleem van het nieuwste wapen. Terwijl de buitenlandsche legerorganisaties zich slechts bezig hielden met troepenlandingen met behulp van vlgn., nam de Russische legerleiding ook het landen van parachutespringers in beschouwing. Zij verwacht de beste resultaten van een gecombi neerd gebruik van deze beide soorten en betitelt dit met den naam Luchtinvasie. Valschermspringers worden Parachutisten genoemd en de met het landende vlg. vervoerde troepen Luchtinfanterie. Evenals in 1935 hebben ook in 1936 aan de Russische manoeuvres in de omgeving van Moskou valschermtroepen deelgenomen. Deze 19

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 21