in de landen met eigen vliegindustrie druk bezig toestellen te bouwen, welke uitsluitend bestemd zullen zijn voor bovenge noemde transporten. In Rusland worden thans vliegtuigen van zeer groot formaat (type Maxim Gorki) in serie gebouwd, welke als mil. transportvlg. waarschijnlijk 100 man in één vlucht kunnen vervoeren. Dit type is uitgerust met 6 motoren met een totaal vermogen van 78000 pk. De in aanbouw zijnde transportvlgn. type Bolchowitinon (4 motoren van 850 pk elk) kunnen naast een 4-koppig'e bemanning een nuttigen last van 13 ton vervoeren. Elk toestel kan dan 130 man met volle oorlogsuitrusting of 70 man en 6 ton aan tanks, geschut, levensmiddelen medevoeren. Zoolang deze typen vlgn. nog niet gereed zijn, worden voor bedoelde transportdoeleinden gebruikt de bommenwerpers type F.B. 3 met 2 ton nuttigen last. Om 1200 man, geheel uitgerust met dit laatste type te vervoeren, zijn benoodigd ruim 60 bom menwerpers. Tijdens den Abessijnschen oorlog beschikte Italië nog niet over speciale transportvlgn. en werden voor het levensmiddelentrans port Caproni-bommenwerpers bestemd. Na den oorlog zijn de Italianen begonnen met den bouw van speciale transportvlgn. Engeland was reeds eerder overgegaan tot den bouw van transportvlgn. bestemd voor het vervoer van troepen. In het Eng. velddienst voorschrift, waarin het vervoer van troepen met vlgn. is uitgewerkt, worden behandeld het vervoer van infanterie met aut.wapens, de aanvoer van verplegingsartikelen, de afvoer van gewonden, enz. De groote Eng. bommenwerpers, welke mede zijn ingericht voor troepenvervoer kunnen 12 tot 24 volledig be wapende en uitgeruste militairen vervoeren. Het vliegbereik dezer toestellen ligt tusschen de 300 en 800 km. Ook Amerika en Frankrijk hebben zich op den bouw van der gelijke vliegtuigen toegelegd, echter staan betreffende Duitschland en Japan geen gegevens ten dienste. VI. STAND VAN ONTWIKKELING VAN DE VAL SCHERMTROEPEN IN DE BUITENLANDSCHE LEGEROR- GANISATIES. Sovjet Rusland. Na de gehouden manoeuvres in 1936 is Rusland steeds verder gegaan met het nemen van proeven. Thans worden de valscherm troepen er onderscheiden in a. die, welke organisatorisch bij het leger zijn ingedeeld (gere gelde troepen) en b. ongeregelde valschermspringers. Men is van meening, dat deze „ongeregelde troepen" in den komenden strijd het Sovjetleger een bijzondere beteekenis zullen 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 26