geven. Reeds zouden 800.000 springers zijn afgericht, die in tijd van oorlog als ongeregelde troepen zullen worden gerequireerd en speciale opdrachten krijgen om diep in het vijandelijke land te ageeren. Zij zullen behooren tot het „onzichtbare leger". Een voor een, of in kleine groepen zullen deze springers ononder broken, nacht en dag, slecht weer of geen slecht weer, van groote hoogten uit de vlgn. welke hen vervoeren, worden uitgeworpen. Na de landing zullen zij onafhankelijk van elkaar overal in het vij. gebied hunne opdrachten uitvoeren, t.w. brandstichtingen, vernielingen van allerlei aard, paniekstemming bij het volk te weegbrengen, enz. Volgens berichten schijnt Stalin zich als volgt uitgelaten te hebben „De moderne oorlog zal het volk treffen, „daar ze zich niet tot het front beperkt, maar zich ook zal afspelen „achter de vij. fronten, diep in het binnenland". De springers, behoorende tot het „onzichtbare leger" zijn bereid hunne bestem ming te volgen, hunne tegenstanders rijp te maken om gemaaid te worden voor den oogst der Sovjets. De sensationeele demonstraties in Rusland, zijn aanleiding geweest, dat men in Frankrijk in begin 1936 is overgegaan tot de oprichting van 2 proefcompagnieën parachutisten n.l. een te Chartres en een te Algiers. Tegelijkertijd werden door den Minister van Luchtvaart voorbereidingen getroffen tot de op richting van een organisatie, beoogende de opleiding in het valschermspringen van hen, die binnenkort als dienstplichtige in dienst zouden komen, alsmede om bij de jeugd den zin voor deze nieuwe sport op te wekken. Zoodra deze eerste proefne mingen zouden zijn geslaagd, zou men overgaan tot de oprichting van nog 3 cien., om op deze wijze een per luchtbasis te krijgen, d.i. dus 4 in Frankrijk en 2 in N.-Afrika te Avignon zal de springschool gevestigd zijn. Volgens berichten zou Engeland van plan zijn een bataljon valschermtroepen op te richten. Bij de Italiaansche luchtmanoeuvre in Lybië, werden dit jaar reeds valschermtroepen gebezigd. In Polen, Tsecho-Slowakije en de V. S. v. N.-Amerika zijn nog geen valschermtroepen opgericht. In de U.S.A. zijn bij het leger echter wel afdeelingen, die uitgerust zijn met mil. transportvlgn. bestemd voor troepentransport. VII. DE RECRUTEERING, BEWAPENING EN OPLEIDING. Recruteering. De physieke inspanning, welke niet alleen in oorlogstijd, doch ook reeds in vredestijd van de parachutisten wordt geëischt, is van dien aard, dat de aspirant parachutist aan een zeer strenge keuring moet worden onderworpen. De niet ongevaarlijke reacties als gemoedsaandoening, physieke opwinding op het moment 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 27