van den sprong, verandering in bloeddruk, passeeren van in temperatuur verschillende lagen, de schok bij het springen uit snel vliegende toestellen, het gevaar van te vroeg openen der parachuut vergen zware keuringseischen. Evenals de vlieger kan de parachutist alleen uit vrijwilligers worden gekozen, en van dezen dan nog uit de besten. Gezien de moeilijke taak, welke een valschermspringer in tijd van oorlog te vervullen heeft, moet dit korps o.i. het karakter dragen van een keurkorps. De meest doelmatige uitrusting is nog niet volledig vastgesteld en zal door de practijk moeten worden uitgewezen. Bewapening. I.v.m. de te verwachten opdrachten is een sterk defensief vermogen (groote vuurkracht) gewenscht. De Luit-Kol. Desré propageert voor Frankrijk de volgende samenstelling 3 cien elk a 3 groepenelke groep voorzien van 2, instede van 1 gew.mitr. een 4de sectie, bestaande uit 1 mitr. groep en 2 anti-tank-kanonnen van 3,7 cm. De aut.wapens en bijbehoorende munitie moeten door afzonderlijke parachutes worden neerge laten. Opleiding. Deze zal normaal bestaan uit a. een technische opleiding in het springen met een valscherm, aanvankelijk individueel, later in groepen uitgevoerd. De indi- vidueele oefening dient ervoor om den man de techniek van het springen met het valscherm bij te brengen. Eerst wordt gespron gen met een zich automatisch openend valscherm (van den springtoren) en daarna met een, dat men zelf heeft open te trekkeneerst daarna wordt de sprong uit een vliegtuig beoefend. Bij het springen in verband verlaten de springers het transport toestel met regelmatige tusschenpoozen, welke niet langer mogen zijn dan noodig is om de gedachten te bepalen 1 sec. teneinde te groote verspreiding op den grond te voorkomen. b. een opleiding voor het infanteriegevecht, rekening houdende met de bijzondere opdrachten, welke de afdeelmg ten deel zullen vallen. VIII. AFWEER TEGEN LANDINGSTROEPEN. Voor de te nemen maatregelen zal het een groot verschil geven onder welke omstandigheden de afweer moet geschieden. Indien de Luchtinfanterie verrassend vóór den oorlog wordt ingezet, zal men er geheel anders voorstaan, dan wanneer deze eerst tijdens den oorlog in actie komt. In laatstgenoemd geval zal het weer verschil maken of de luchttroepen in het etappengebied dan wel in het operatiegebied optreden. Teneinde verrassende aanvallen alsmede die, welke in oorlogstijd op het etappengebied en in het achterland plaats hebben, te kunnen afslaan, is het noodig het geheele luchtruim te doen bewaken. Om een indruk te geven, op welke wijze men in Duitschland over het optreden tegen het nieuwe wapen denkt, moge het 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 28