75 Wat de vlgn betreft, wordt aan massa-inzet een groote waarde toegekend. Opgetreden wordt zoowel tegen de fronttroepen als m de diepte. Ervaringen uit den S p. burger-oorlog. Wissen und Wehr van Oct. '38 geeft een duidelijk overzicht van de omtrent bovenvermeld onderwerp verschenen literatuur. Aan net einde komen de volgende conclusies voor: „ii™,. m 1. Zoodra tegenstanders van ongeveer gelijke sterkte met elkaai 1 gevecht komen, komt elke beweging tot stilstand en ontstaat een soor stellingoorlog. Dientengevolge moet een aanvaller van een kort oogenb 1 waarop hij zich in een gunstige positie bevindt, gebruik maken „eine rasche Entscheidung zu erzwingen". 2 De afstootende werking van mitrn. is ook heden nog zoo groot, de verdediger bij een goede terreinkeuze en een juist gebruik van zijn wapens ook van de vlg.- en pantserafweer een m getalsterkte over- machtigen vijand het hoofd kan bieden. 3 Het pantserwapen staat heden voor een veel zwaardei e taak dan in 1918 het heeft in het pag. een gelijkwaardigen tegenstander gevonden. 4 Pantseraanvallen hebben steun van alle andere wapens noodig vooral is het noodzakelijk, dat na succes van vewn. snel lnf. ter plaatse 5. Krachtige art.steun is voor den aanvaller noodiger dan ooit, niet alleen m.h.o. op de vij. mitrn. doch ook om 's vij. pag. te vernietigen. 6 In het luchtwapen heeft het leger een nieuw en zeer belangrijk hulpwapen gekregen. Het ingrijpen in de gevechtshandelingen op den .grond is van groote waarde gebleken. 7. Evenals vroeger, is de inf. de Koningin van het slagveld gebleven. Vlgn. en vewn. kunnen het voorw. gaan ondersteunende beslissende zege kan alleen de inf. bevechten. d. V. Infanterie. Bewapening. Hptm d. R. Emminghaus levert in M.W. 1938 nr. 17 een pleidooi voor de invoering van af dn., bewapend met het gw. met kijkervizier (Fernrohr- schützen). Na de opsomming van eenige technische desiderata geeit hij aan welke opdrachten aan dergelijke afdn. kunnen worden gegeven, tw. het wegschieten van aanvoerders, bedieningen van aut. wapenen, ar i.waar nemers en verkenners enz. („die Rosinen aus den Kuchen pieken Het herkennen dezer doelen acht S. voor de van een 6 X vergrootenden kijker voorziene schutters gemakkelijk uitvoerbaar. Ook het vuren over eigen tpn. en tusschen eigen tpn. door bij het overwinnen van de laatste 2 a 3ÜU m bij een aanval acht hij een zeer geschikte opdracht voor deze afdn. De organisatie denkt S. zich 1 o.o., 1 „Gefreiter" en 4 schutters per cie. (recht streeks onder den c.cdt.) en per bat. 1 off., 3 ordonnansen (waarvan een met afstandsmeter) en drie gpn. als bij de cie. Samenstelling uit scherpschutters van rustige en besluitvaardige geaardheid. Bij de Madsenfabriek te Kopenhagen verscheen een goed verzorgde uitgave over de door die fabriek vervaardigde mitrn. enz. Het vormt het Xe deel (Taktische Verwendung) van de serie ...Die automatische Prazisions- und Einheitswaffe des modernen Schlachtfeldes" en is bewerkt door Kol. Jessen. Het bevat een voorbeeld van de organisatie van een modern reg. ml. (zie hieronder), een tactische beschouwing van een bat. m de vdd. en een reg. in den av., een overdruk van het reeds in I.M.T. r.r. 4 vandit jaar (blz 394) besproken D.W. artikel, een beschouwing uit de R M.S. over het Deensche bat. en een artikel over indirect vu. met mitrn. Een aanhangsel

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 77