magazijn, in 1922 de Kartografische afdeeling, zoodat thans de Topografische dienst omvat a. het Hoofdkantoor, tevens IXde Afdeeling van het Departe ment van Oorlog, te Weltevreden b. het Reproductiebedrijf te Weltevreden, taak voorzien in de behoefte van den Indischen Staatsdienst nopens alle niet zuiver typografischen reproductie-arbeid c. de Kartografische afdeeling te Weltevreden, taaksamen stellen van overzichts- en schetskaarten, controle van de door de opnemings- en herzieningsbrigades ingediende origineele kaarten, correctie van de bij het Reproductiebedrijf vervaar digde proefdrukken van kaarten d. het Kaartenmagazijn te Weltevreden, taak verstrekking en verkoop van alle uitgaven van den Topografischen dienst e. den Instrumentmakerswinkel te Weltevreden, taak onder houd en herstelling van alle geodetische en optische instru menten de Triangulatie-brigade te Weltevreden, taakalle geo detische en astronomische werkzaamheden (triangulatie metingen en -berekeningen, astronomische oriënteering van primaire driehoeksnetten, astronomische lengte bepaling, basismetingen, internationale breedtedienst, zwaartekrachts metingen) benevens nauwkeurigheids-waterpassing g. de Fotogrammetrische brigade te Weltevreden, taak de fotogrammetrische kaarteering in haar vollen omvang li. 3 Herzieningsbrigades nl. de Herzieningsbrigade van West-Java te Bandoeng, de Herzieningsbrigade van Midden-Java te Magelang, de Herzieningsbrigade van Oost-Java te Malang de taak der 3 brigades is de landrente-metingen (c.q. her ziening) van Java en Madoera benevens de herziening van de topografische kaarten dier eilanden i. 3 Opnemingsbrigades nl. de 2de Opnemingsbrigade te Makassar, taak topografische opneming van Celebes de 3de Opnemingsbrigade te Samarinda, taak topografische opneming van de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo de 4de Opnemingsbrigade te Medan, taaktopografische opneming van Atjeh en Onderhoorigheden en Riouw en Onderhoorigheden j. het Zelfstandig detachement van Zuid-Celebes te Makassar, taak landrente-metingen (c.q. herziening) van Zuid-Celebes k. het Zelfstandig detachement van Bali en Lombok te Singa- radja, taak landrente-metingen (c.q. herziening) van Bali en Lombok 97

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 13