3. Uitvoering. a. Bombardementsopdracht nr. 1. Eén vlg.afd. van 4.00 af de Roode transportvloot bestrij den tijdens haar nadering van de kuststrook AB. Te bombardeeren doelenvliegkampschip, transportsche pen, kruiser (in volgorde van voorkeur). Tot nader bevel de opdracht herhalen. b. Bombardementsopdracht nr. 2. Drie patrouilles met ingang van 5.30 boven A en om geving ter bestrijding van landende en gelande troepen. Ingeval voor 7.00 de vijand nog niet tot landing is oveergegaan, den bommenlast afwerpen op de Roode transportschepen. Tot nader bevel de opdracht herhalen. 4. Verband. (z*e bevel nr. 2 van de eerste onderstelling). Toelichting In punt 3 van het bevel wordt een volgorde van voorkeur van de aan te vallen doelen vermeld. Dit moet aldus worden opgevat, dat, als twee doelen tegelijkertijd worden waargenomen, de aanval wordt gericht op dat doel, dat dan de voorkeur heeft. Wordt echter één der vermelde doelen waargenomen, dan wordt het ook aangevallen, ook al staat dit in de volgorde: van voorkeur achteraan, ei wordt dan niet eerst naar andere, belangrijker doelen gezocht, waardoor het eerste doel uit het oog zou kunnen worden ver loren. Hoewel VL'G. II speciaal wordt belast met de bestrijding van het vliegkampschip, wordt dit belangrijke doel ook vermeld in punt 3 sub ahet zou immers niet zijn goed te praten, dat het door Vl.G. I zou worden ongemoeid gelaten, indien toevallig het door één van haar patrouilles zou worden ontdekt. Overigens blijkt, dat de g.m.c. in de punten 3c en 3b zich slechts bepaalt tot het door de vliegtuiggroep na te streven doel, zonder dat op de wijze van uitvoering tot in details wordt ingegaan. Dit moet aan den groepscommandant worden overgelaten. Deze neemt na bestudeering van bevel nr. 1 het volgende besluit: 1. Vl.A. 1, mijnbommen en valschermlichten aan boord, bestrij ding transportvloot. Patrouillegewijs starten te 3.00, 3.10 en 3.20. Taak conform punt 3 ad a van bevel nr. 1. Van B af volgt elk der patrouilles een nader op de kaart van den patr.cdt. uit te zetten traject over het zeegebied ten n en ten w van A. Zoodra van één der patrouilles 118

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 34