UIT DEN VOLKSRAAD. Bij den Volksraad werd ingediend een aanvullende begrooting voor 1939 voor het leger (ond. 126 Afd. VIII stukken 1, 2 en 3) ten bedrage van 29.520.000. Aan de Memorie van Toelichting (stuk 3) ontleenen wij 169 De in deze aanvullende begrooting opgebrachte credieten dienen voor a. vervroegde tenuitvoerlegging van voorgenomen maatregelen ter verdere versterking van het leger b. versnelde uitvoering van verschillende andere voorzieningen, met de uitvoering waarvan reeds een aanvang werd gemaakt c. voortzetting van enkele reeds in uitvoering zijnde maatregelen d. uitvoering van enkele nader noodig gebleken nieuwe maatregelen. De onder a genoemde maatregelen omvatten op materieel gebied le. verdere uitbreiding van de luchtafweermiddelen, o.m. ten behoeve van het veldleger 2e. versterking van de mobiele artillerie van het veldleger 3e. verdere uitbreiding van de uitrusting van het leger, zoowel op Java als in de buitengewesten, met automatische en andere wapenen 4e. verdere uitbreiding van de genie-uitrusting van het veldleger 5e. aanschaffing van de individueele uitrusting voor, alsmede de huis vesting van het personeel waarmede het leger met het oog op de hiervoor opgesomde maatregelen zal zijn uit te breiden en op personeel gebied vorenbedoelde uitbreiding van de legersterkte het ligt in het voor nemen, deze uitbreiding zoo spoedig mogelijk te verwezenlijken, in hoofdzaak door toepassing van een stelsel van kort-dienstverband. De onder b bedoelde maatregelen zijn uitsluitend van materieelen aard en beoogen le. versnelde aanschaffing of aanmaak waar mogelijk onder in schakeling van de particuliere industrie van goederen ter ver- vollediging van de uitrusting van bestaande en in oprichting zijnde legeronderdeelen alsmede ter completeering van oorlogs- en reservevoorraden 2e. versnelling van eenige voorzieningen op het gebied van luchtbe scherming, alsmede van kampements- en woningbouw o.a. ten behoeve van een gedeeltelijke overbrenging van de vliegschool naar Kalidjati. De onder C bedoelde maatregelen beoogen op materieel gebied in hoofdzaak uitbreiding en verbetering van de grondaccommodatie van de luchtstrijdkrachtenop personeelgebied voorzien zij in enkele nader noodzakelijk gebleken uitbreidingen van verschillende diensten. Onder de sub d bedoelde maatregelen valt de aanschaffing van materieel voor de kustverdedigingde uit deze voorziening voort vloeiende uitgaven zullen ten deele ten laste van het dienstjaar 1941 kunnen worden gebracht. Ten slotte is bij deze aanvullende begrooting rekening gehouden met de overgave van het beheer der algemeene pakhuizen aan den dienst der staatspoorwegen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 85