Totaal derhalve 20 officieren, waaronder 15 gesneuvelden en 5, die aan bekomen wonden zijn overleden en 213 onderofficieren en minderen, waarvan 174 gesneuvelden en 39, die aan bekomen wonden zijn overleden. Het zal dit jaar 45 jaar zijn geleden, dat de Lombokexpeditie, welke aanving met de landing te Ampenan op 6 Juli 1894 en ontbonden werd verklaard bij Gouvernementsbesluit van 24 December 1894 No. 12 plaats had. De bekendste episode is de overval in Tjakranegara in den nacht van 25/26 Augustus, welke oorzaak werd van de roemvolle herovering van Mataram op 29 September en van het trotsche Tjakranegara op 18 November. Wij herinneren nog aan de woorden gesproken door H. M. de Koningin-Regentes bij gelegenheid van de uitreiking der onder scheidingen op 6 Juli 1895 op het Malieveld te 's-Gravenhage „Officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten van het „Indische Leger, hier tegenwoordig, zegt het Uwen kameraden „in Indië, dat de Koningin en het Volk van Nederland de krijgs- „mansdeugden van Uw Leger hoogschatten en dankbaar erkennen, „dat het Indische Leger zijne roeping met eere vervult". 200 J. Booy, A. van der Burgt, J. Hessel, W. Brünen, J. E. C. W. BrucMians, H. Comet, M. Dehm, J. A. Engberts, B. Hoiting, J. Houkema, G. Kruidhof, J. J. Minses, R. Nagelmakers, J. Siccama, C. J. van Spaandonck, J. van Thiel, J. de Vijlder, O. W. J. Voss, J. G. Alboeck, L. J. B. Avonds, M. Groenendaal, A. den Held, A. van Hoogstraten, G. van den Ham, F. Kroll, W. ten Klei, J. Mol, G. J. Reuter, J. van der Woude, J. R. Nix, E. G. Dettmeijer, H. Pit, W. Bijkerk, J. A. Cowe, L. J. van der Hoek, E. Dekker, N. A. A. Dumolin, A. F. Knipper, S. Brinks, F. Miggels, T. Sippens, A. Spin, J. G. Vos, B. Akkerman, H. H. W. Baedge, G. van Bergen Henegouwen, W. Bakker, J. Fontein, M. de Groot, L. Hendriks, L. H. J. Haijer, J. Hisfeld, H. Jansen, V. C. Metdepenninghen, J. van Rijsbergen, S. J. Sonnen, J. van Steel, J. Veldhoen, E. van der Veer, R. Vinkers, A. Waxveiler, K. P. A. van Regenmorter, W. P. Anemoet, W. F. Buchter, W. Feller, J. R. Nussen, G. Ruitenbeek, C. R. Walker, G. J. ten Broeke, A. Guldemont, A. Bentjens, H. F. van Leeuwen, C. H. de Gier. Westzijde G. F. Hos, J. A. Eglof, J. van der Broek, A. Zuidam, J. Tambotto, L. L. Antonij, A. Tampanawas, S. Sijaranamual, J. J. Lotelolij, C. Pattinama, J. Sembung, Djoemati, J. Matitakapa, J. P. Sitanija, Side, H. Laok, P. J. L. Vorst, S. Samson, J. Terok, J. Koropit, S. Talokon, A. Pelleh, Bale, J. Galilla, F. Paloön, Walasarij, J. Anna- kota, D. Pangemanan, K. Soeripattij, Maja, D. Oeseijn, Popa, Soed, H. Mathijs, G. A. Rarumangkai, A. Lumowah, K. H. Lawalata, M. Rumagit, F. Mainake, S. Johannis, H. M. Lopulisa, A. Anthonie, J. Karu, W. de Fretes, J. Kiwas, P. Koemikampong, Ma Atie, Djaman, Kromosmito, Kromosemito, Sleman, Djele, Singalaksana, Sanali, Mesdin, Senin, Djono, Sana, Pail, Doerachman, Tiedjo, Doel- raman, Proijodikromo, Sadéman, Simin, Lagijo, Ragio, Soerowidjojo, Wongsodikromo, Keboe, Laloeng, Petil, Pardi, Tanoekromo, Tastjan, Kartomongolo, Krjosentiko, Dardjo, Todikromo, Giman, Kromosemito, Kasjanmoestari, Tjokro, Wongsokario, Bongsokromo, Bassiman, Tronokario.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 6