346 2. Het Changkufeng-Incident. [Ligging Changkuf eng-heuvel (strategische beteekenis van den heuvel voor Rusland en Japan) oorzaak van het incident houding van Japan tegenover het incident waaraan is die houding toe te schrijven regeling van het incident]. 3. De Recruteering van niet-Europeesche Militairen voor het Koninklijk Nederlandsch-Indische leger. [Verschillende landaarden hoe geschiedt de werving het Kort- Verband stelsel (doel, werking en invloed daarvan op de oorlogsorganisatiën) inheemsche militie]. VREEMDE WESTERSCHE TALEN. Tijd: lVi uur. Maak een opstel in de Fransche, Duitsche of Engelsche taal over een der volgende onderwerpen. 1. Wereldrecords. [Op elk gebied een streven naar wereldrecords waar te nemen voor beelden de omstandigheden, welke dit streven bevorderen de voor- en nadeelen, verbonden aan dit streven uitwassen in hoeverre dient het streven in het algemeen als nuttig te worden beschouwd], 2. De film in dienst van de Kolonisatie op de Buitengewesten. [Noodzakelijkheid van Kolonisatie op de Buitengewesten de bevolking van welk deel van Java komt hiervoor in de eerste plaats in aanmerking reeds op de Buitengewesten aanwezige kolonisaties op welk eiland valt den laatsten tijd de aandacht waarom juist de film als propaganda middel aangegrepen? daarmede bereikte resultaten]. 3. De veertigjarige Regeering van Koningin Wilhelmina. [Regentschap troonsbestijging enkele belangrijke gebeurtenissen gedurende het regeeringstijdvak zoowel op staatkundig gebied, als meer in het bijzonder het Koninklijk Huis betreffende veertigjarig regeerings- jubileum].

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 62