Om de brug bij pl. 118 voor de Div. open te houden moet, gezien het terrein, minstens een opstelling worden ingenomen ter hoogte van pl. 16 (217 219) om ook beveiligd te zijn tegen vij.art.vuur. Of dit punt vóór den vij. zal kunnen worden bereikt, is niet met zekerheid uit te maken, echter zal het uur van afmarseh zoodanig moeten worden gekozen, dat daar ter plaatse bij dag- aanbreken (8-3-39) een stelling kan zijn ingenomen. De mogelijkheid is echter gezien de in punt 1 geschetste omstandigheden niet uitgesloten, dat de vij. in een meer O.- gelegen stelling kan worden afgewacht, hetgeen gunstiger zou zijn i.v.m. de in te nemen frontbreedte. Daarbij wordt gedacht aan een stelling ter hoogte van pl. 91/2 met een flankdet. aan den gelen weg BOD JONG 1TJISA'AT. Mocht het bereiken van eerstgenoemde lijn niet mogelijk zijn vóór de vij. zich van het bezit daarvan verzekerd heeft, dan zal getracht moeten worden hem terug te werpen door offensief optreden, daar meer W. volgens de kaart geen gunstiger weer- standslijn is te vinden en de brug bij pl. 118 beveiligd moet worden tegen art.vuur. 6. In verband met deze voornemens voor den volgenden dag en om z.s.m. over meer gegevens omtrent den algemeenen tac- tischen toestand te kunnen beschikken, verdient het aanbeveling het gros van Wr.l z.s.m. in O.-richting uit te zenden. De afstand van de brug bij pl. 118 tot die bij pl. 9x/2 bedraagt 14 km. Wanneer Wr.l terstond afmarcheert, kan bedoelde brug nog voor zonsondergang worden bereikt, indien Rood althans geen maat regelen heeft getroffen om zich het bezit daarvan te verzekeren. Is dit laatste wel het geval, dan moet Wr.l zoo ver mogelijk O.-waarts trachten stand te houden tot het aanbreken van den dag. Aangezien de beschikbare sterkte van Wr.l te gering is om het bezit van een dergelijk belangrijk punt voor den nacht te verzekeren, verdient het aanbeveling dit onderdeel z.s.m. te versterken met inf. Den afgeloopen dagmarsch in aanmerking genomen, verdient het aanbeveling deze versterking per auto aan te voeren, zoodra de auto's van den Det.Au.T. daarvoor ter beschikking kunnen worden gesteld. II. BESLUIT. Det.A., NrTJITJATIH 7-3-39; 16.15. Besluit. 1. Mondeling bevel aan C.Wr.l. Met het gros z.s.m. de brug TJIPELANG (222 219) afsluiten. Met sie.vk.ri. TJIBADAK. 1 Sie. blijft t.n.o. de brug TJITJATIH bewaken. 349

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 65