373 Infanterie. Tactiek, bewapening en organisatie. In R.M.G. Sept. '38 onderwerpt Cdt. Andriot het optreden der inf, in den Spaanschen burgeroorlog aan een beschouwing. Hoewel in het begin de inf., zoowel aan nat. als aan rep. zijde, niet als volwaardig mocht worden aangemerkt, kan worden vastgesteld, dat in den loop van 'den strijd de oorspronkelijk gemaakte fouten zijn werdwenen S. acht het derhalve mogelijk thans eenige gevolgtrekkingen te maken. Van veel belang zijn de volgende conclusies In talrijke gevallen is het niet mogelijk de menschen door materieel te vervangenvlgn. en vewn. oefenen tegenwoordig weliswaar grooten invloed op het gevecht uit, doch slechts de inf. kan het terrein bezetten en behouden. De rol der inf. op het gevechtsveld is van overwegende beteekenis geblevende overige wapens moeten nog steeds aan de inf.actie worden ondergeschikt gesteld. Slechts de aanval voert tot de overwinning, ondanks de groote kracht, welke de verdediging door de aut.wapens thans heeft gekregen een goed uitgeruste en opgeleide inf., die gesteund door andere wapens manoeuvreert en aanvalt, bereikt meer positieve resultaten, dan een inf., die zich tot verdedigen bepaalt. Evenwel is de verdediger, mits goed voorzien van aut.wapens, in staat een overmachtigen aanvaller langen tijd te weerstaan. Een versterkt front, hoe goed ook versterkingskunstig inge richt, bezit slechts afwerend vermogend, als het voldoende dicht is bezet (1 man per m'). Tot zoover het art. van Andriot, in verband waarmede de aandacht wordt gevestigd op een art. van den It. ov. Canevari in R.M.G. Juni '38 onder den titel „Une opinion italienne sur la guerre d'Espagne". Beide artn. worden voorts in de R. d'Inf. Nov. '38 in een zeer lezenswaardige studie behandeld. Genoemde drie studiën, waarvan wij de lezing aanbevelen, geven nog aanleiding tot de volgende opmerkingen De (zware) mitr. blijft het voornaamste wapen van de inf. in de verdediging'de lichte mitr. en de gw.mitr., welke werden ontworpen als aanvalswapens, blijken in de verdediging .slechts weinig rendement te geven. Bij den aanval behooren de kleine inf.eenheden rijkelijk te zijn voor zien van handgranaten. Als „arme d'accompagnement" heeft de (8 cm) mortier zijn waarde bewezen, in het bijzonder in den strijd tegen mitr.nesten„l'engin a tir •courbre est bien l'arme de l'offensive", welk de inf. in staat stelt de onder vonden weerstanden zelf op te ruimen, wanneer de art. hierin te kort schiet.J) - Het moderne pag. heeft in Spanje bewezen bijzonder doeltreffend te zijn. Pag., snel vervoerbaar door alle terreinen, met groote vuursnelheid en munitievoorraad, is voor de inf. onontbeerlijk en behoort hierbij organiek te zijn ingedeeld. De groote beweeglijkheid was voor de vewn. niet voldoende om zich aan hun talrijke vijanden te onttrekken. Bovendien kan de terreinsnelheid x) Gnl. mj. George A. Lynch komt in (Am.) Inf. J. van Juli/Aug. '38 eveneens tot de conclusie, dat de mrt. het meest doelmatige aanvalswapen voor de inf. is de vermeerdering van het aantal automaten heeft wel het afstootend vermogen van de inf. verhoogd, doch niet haar aanvalskracht, zegt S., terwijl de goed ingegraven verdediger voor de art. moeilijk is te bereiken, ook in het geval de samenwerking tusschen inf. en art. tot de perfectie is opgevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 89