380 stuks per maand. Een maquette van een Hannot N.C. 1.50, 2-mot.bwr., 1500 kg nutlast over 2500 km. Max. snelheid verwacht van 640 km/uur. Van de Domier Do 17 (een van de beste D. tweemotorige bwrn.) zouden binnenkort 2000 exemplaren in dienst zijn (uiteraard in hoofdzaak in Duitsch- land het toestel wordt echter ook geëxporteerd) Rusland. Bij de jaarlijksche herdenking van de revolutie zouden meer dan 2000 vlgn. hebben deelgenomen aan de parades m de verschillende centra. De R. zouden de licentie voor de Seversky P-35 hebben gekocht. Dit is een jager met een actieradius van 2000 km, bestemd voor bescher- ming van de moderne bwrn. De vernieuwing van de Fr. militaire luchtvaart. Op het jaarlijksche banquet van Fr. luchtvaartofficieren heeft de Chef van het Luchtleger Gnl. VuiUemin een rede gehouden, waarin hij o.m. het volgende opmerkte Fr was in vertrouwen op vrede een weinig ingeslapen, doch thans is hei bezig zich te herstellen. Hetgeen noodig werd geacht (voor het lucht- wapen) is vastgesteld en de realisatie daarvan is m vollen gang. Ik. heb den indruk, dat niets is vergeten. De verkenningsvhegdienst (I) zal bestaan uit toestellen, welke op elk oogenblik en op eiken afstand de gegevens kunnen verkrijgen, welke de Leiding behoeft. De fachtvhegdienst (II) zal in aantal en kwaliteit volkomen in staat zijn om zijn taak uitstekend te vervullen. De bomb.vliegdienst (III), welke U het meest moet interes seeren, zal naast zware en middelbare bwrn. geschikt om een grooten last te brengen naar elk pant van het vij. territoir tevens lichte vlgn. bevatten, welke in duikvlucht of horizontaal op geringere hoogte alle doelen binnen 400 km van het front kunnen aanvallen. Ten slotte zullen ver scheidene groepen slagjoliegtuigen (IV) avions dassaut worden samengesteld om te kunnen ingrijpen in het gevecht op den 9™nd Het spreekt van zelf, dat al deze vlgn. maximum snelheden van 450 a 500 km per uur hebben; deze snelheden zullen spoedig genoeg overschreden worden. Hoewel het personeel nog niet volledig is, zijn we goed op weg om de moeilijkheden t.o.v. deze kwestie weldra te boven te komen Organisatie It. luchtmacht. (Mil. Woch. 28 Oct. 1938). Als toporganisatie der It. luchtmacht is het luchtlegerkorps ingevoerd, bestaande uit enkele luchtdivisies en luchtbrigades van hetzelfde vlieg tuigtype (bwrn. en jagers), en eenige strategische verkenningsgroepen. Een luchtdivisie bestaat uit 3 a 4 regimenten; een brigade uit 2 reg. Bij een luchtlegerkorps behoort een „luchtkring", onder bevel van een divisie- eeneraal. Deze zorgt voor aUes, wat tot de grondorgamsatie en „diensten moet worden gerekend. Deze div.gnl. staat onder bevel van den commandant van het luchtlegerkorps. Duikbomb ar dement in Japan. (Luftwehr Sept. 1938). Deze soort van bomaanval wordt in Japan veelvuldig beoefend, zoowel met het enkele vliegtuig als in formatie van 3 vlgn. Hiervoor worden de normale bwrn. gebruikt. De aanval wordt op geringe hoogte (- 1UUU a 1500 m) ingezet. De volgende voordeelen worden aan deze methode toege schreven: 1. eenvoudige uitvoering, zonder ingewikkelde instrumenten en berekeningen2. speciaal geoefende waarnemers overbodig3. voldoende naukeurigheid (dit is dus geen bepaald voordeel. R) 4. grootere veiligheid t.o.v. luchtafweergeschut. Dit laatste komt eenigszins onwaarschijnlijk voor. Het gevechtsvliegtuig. (Army Ordnance, Sept.—Oct. 1938). S maakt een vergelijking tusschen de capaciteiten en mogelijkheden van een éénzits (of tweezits) jager en een groot meerzitsgv.vlg. t.o.v. de huidige

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 96