381 groote bwrn., welke het moet bestrijden. Met het oog op de groote snelhe den, de groote hoogten en de steeds meer ingewikkelde machines, welke te veel van den enkelen man (ook door de daarbij komende manoeuvres) vergen, komt hij tot de conclusie, dat aan de groote meerzitsgevechtsvlgn. met beweeglijke, zwaardere wapens de voorkeur moet worden gegeven. Dus de destijds o.m. door kap. Giebel in Luchtmacht (1937) verdedigde evenwijdige aanvalswijze, waarmede Rougeron het intusschen niet eens is. Laatstgenoemde houdt het op de vaste, axiale, bewapening, waaraan dus de vliegtuigmanoeuvre moet worden verbonden, doch waarvan hij een betere trefkans verwachtwij kunnen echter niet goed inzien, hoe deze manoeuvre met het voortdurend toenemen der snelheden nog mogelijk blijft. Protecting the Army's Eyes. (Flight, 10 Nov. '38). Een modem leger kan niet werken zonder luchtverkenning. Worden de vk.vlgn. afgeschoten dan is dat een ernstig nadeel voor het leger. Dus moeten deze vlgn. beschermd worden door jagers, e.d. tevens moeten deze den vij. vk.vliegdienst tegengaan. Bij het leger dienen dus ook gv.vlgn. te worden ingedeeld. Thans moeten deze bij manoeuvres steeds worden geleend van de (zelfstandige) luchtmacht. Doch in oorlogtijd kan de luchtmacht deze zeer zeker niet missenOp het oogenblik zijn in Eng. 7 squadrons voor army cooperation aanwezig, plus 3 van de Aux. Air Force. Wat betreft de gv.vlgn. zijn er 2 groepen. De eene is belast met de verdediging van Londen bestaat uit 19 squadrons. De tweede is bestemd voor midden- en Noord-Ehgeland en is 11 squadrons sterk. Geen van beiden kunnen geacht worden sterk genoeg te zijn, laat staan krachten over te hebben voor bescherming van de vk.afdeelingen. Conclusie speciale squadrons oprichten voor indeeling bij het leger. Bescherming van vlieghavens. (Mil. Woch. 8 April 1938). -S. (kol. Nagel) heeft zijn artikel in hoofdzaak op Russ. theorie gebaseerd Te verwachten aanvallen 1. uit de lucht door bwrn. en slagvlgn. 2. langs den grond door mech. verbanden, c.q. cavalerie 3. door luchttroepen (per valscherm of in de nabijheid gelande vlgn.). Verdedigingsmiddelen: art. en mitr. en jagers. Alarmposten 20 a 30 km afstand geven 3 min. tijd voor vuurgereedheid. Soms vk.vlgn. op 5070 km (blijkbaar als aanval verwacht wordt). Nabij verdediging door mitr. (ook van niet opgestegen vlgn.) en geweervuur van alle beschikbare manschappen. Mitr. secties op 1 km afstand en met 1 km tusschenruimte afweerposten van minstens 1 groep met 800 m tusschenruimte rondom het terrein. Onderling en naar centrale reserve tf. verbonden. Tegen tanks worden hindernissen en mijnen aangelegd. Evenzeer te waken tegen spionneering en vernieling in vredestijd goede bewaking door voldoende posten en alarminrichtingen (onze terreinen in buitengewesten!). Alarmeering en verdedigingsorganisatie, regeling bevelsverhouding, uitzetten en voorbereiden vuurstellingen, enz. moeten goed voorbereid en beoefend worden. Maskeering. Aanleg vliegveld, opstelling vlgn. en bedrijfs inrichtingen in de eerste plaats door natuurlijke dekkingen aan het zicht onttrekken. Te bereiken metbodemrelief, boschranden, aanleg van be groeiing, e.d., schaduwwerking. Door camouflage het terrein een geheel ander aanzien geven. Hiervoor te bezigennetten met ingevlochten loof, stroo of takkengebouwtjes en transportmiddelen onder booi- of stroo- mijten het eigenlijke landingsvlak door vorm en kleur aan het omliggende terrein aanpassen (op dit gebied is op Java ook heel wat te bereiken door verschillende grassoorten en strooken kunnen droge sawah's en galangans nagebootst worden. R.). Schijnwegen worden over het veld gelegd door zand- of kalk-bestrooïing. Vooral waken tegen duidelijk zichtbare startbanen en vliegtuigsporen, welke de plaats in den (bedekten) rand aangeven. Eveneens tegen glimmende draadverbindingen. In Rusland wordt voorts gebruik van

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 97