382 gekleurde rook aanbevolen de kleuren moeten uiteraard aanpassen aan de omgeving. Overigens dient voorzichtigheid bij nevel en rook betracht om ae luchtafweer niet te veel te hinderen, 's Nachts is verduistering het werkzaamste middel. Schijnvliegvelden (deze worden ook in China met succes toegepast R.) zooveel mogelijk natuurgetrouw nabootsen, zelfs met maskeermg doch niet te goed; startsporen zichtbaar, enz. Passieve verdediging, door ver spreiding van doelen; vliegtuigen in (zoo mogelijk begroeiden) rand met tusschenruimten van 100-200 m; evenzoo bedrijfstoff en, werkplaatsen, commandoposten, enz. Voor het spoedig herstellen van vernielingen (bom- trechters) zijn de noodige werktuigen en materialen aanwezigeveneens brandbluschmiddelen, gasontsmettingsmiddelen, e.d. Ten slotte gas- en scherfvrije schuilplaatsen voor het personeel. De meenmgen over doel matigheid van ondergrondsche hangars geven groote verschillen (in Rus land7). In Frankrijk worden ze in het algemeen niet aanbevolen kunnen een val beteekenen (wanneer de uitgang wordt gebombardeerd). In hoofd zaak alleen bruikbaar voor bedrijfsstoffen, munitie, e.d. Volgens S. belet dl. echter niet, ze in de Heimat wel te gebruiken als het terrein zich daartoe eigent (heuvels, steile kusten), niet alleen voor vliegtuigen en werkplaatsen, maar zelfs voor hangars en vliegtuigfabrieken. Artilleriejlieger. (Deutsche Wehr, 27 October 1938). Een resumé van een gelijknamig artikel van Gnl. Dumas in R. d'Art. De conclusie is, dat bij de art. organiek vuurwaarnemmgsvlgn. ™°eten gorden ingedeeld, in overeenstemming met een uitspraak van maarschalk Petam De Fr art. zal haar hoogste vermogen pas dan ontwikkelen, wanneer zij in de gelegenheid zal zijn doelverkenning en waarneming met eigen midde len in vollen omvang door te voeren". L'aviation de bombardement. (Rougeron). Wie er tegen opziet, het lijvige boekwerk zelve van dezen schrijver (door D en Eng. als het standaardwerk op dit gebied beschouwd) te doorwor stelen vindt in Luftwehr van Augustus 1938 en volgende nummers een uitvoerige bespreking - met vele citaten - daarvan opgenomen, welke een zeer goed inzicht in de opvattingen en conclusies van den auteur geeft. Het ingrijpen van het luchtwapen in het landgevecht. (R.M.G. October '38) Gnl. Maginel van het Armee de l'Air geeft een beschouwing over boven genoemd onderwerp. Hij constateert, dat vooral Spanje dit ^aaSs1;Uk zeer op den voorgrond heeft gesteld en gaat dan achtereenvolgens na 1..wat de wereldoorlog in dit opzicht te zien gaf 2. hoe de aanval op gronddoelen wordt uitgevoerd (keuze van één der zones in of achter de gevechtszone regeling van den aanval) 3. de waarde van deze interventie 4. verdeeling van de middelen. R. Intendance. Nood- en reserve rantsoenen levensmiddelen. Luit Kol der Int. K.N.L. P.P.W. v. Leeuwen vraagt de aandacht voor ge noemd onderwerp in Mav. Dec. in verband met de ondervindingen welke zijn opgedaan bij de gedeeltelijke mobilisatie van het Ned leger ml Sept. 1938 Hierbij is gebleken, dat aan het juiste begrip omtrent samenstelling, doel gebruik enz. van de nood- en reserve-rantsoenen nog zeer veel ont breekt M b.t. het belang van dit onderwerp verwyst S. naar de terzake opgedane oorlogservaringen welke in tal van tijdschriften zijn beschreven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 98