BOEKAANKONDIGING. Binnenkort verschijnt ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum der Militaire Luchtvaart een gedenkboek, dat na een voorwoord van Zijne Excellentie den Gouverneur-Generaal en van den Legercommandant een aantal hoofdstukken bevat van den wd. Inspecteur en verschillende andere officieren der Mil. Luchtvaart, alsmede van eenige oud-commandanten der L.A. Het ongeveer 300 bladzijden tellende, van een groot aantal keurige foto's voorziene en ook overigens fraai uitgevoerde boek werk, waarvan de redactie in handen is van den Kapitein-Vlieger M. van Haselen, mag o.i. in den boekenkast van hen, die deel uitmaken van het officierskorps van het Kon. Ned.-Ind. Leger, niet ontbreken. De prijs bedraagt mits vooruitbesteld bij den Kapitein- Vlieger M. van Haselen, Pasteurweg 17, Bandoeng 2.90 (ongefrankeerd) Red. 439 439(c) Ook dit punt is niet geheel in overeenstemming met het vpl.v. In 439(c) wordt bekend gemaakt, dat de drinkwatervoorziening in haar vollen omvang behoort tot de taak van den intendant. 14(1) van het vpl.v. zegt, dat met het oog op de ernstige bezwaren aan den opvoer van water verbonden, niet dan bij de uiterste noodzaak daartoe zal worden overgegaan. In dit geval 14(2) bepaalt de taak van den intendant zich tot het op aanvraag ter beschikking van den troep stellen van de noodige vaten, waterbalies e.d. Bijlage III Afkortingen. H. Halte. Volgens V.G.B. Bijl. is halte ht. St. Stations. Volgens V.G.B. Bijl. is st. staf. Ten slotte mogen hier nog vermeld worden de „karaktereigenschappen en bijzonderheden", welke in het A.T.V. I en II voorkomen. Verantwoordelijkheidsgevoel, rustig, voortvarend, beslist, vasten wil, besluitvaardig, besluiteloos, vastberaden doortastend, temperament, slap, ver antwoordelijkheidsbesef, zelfvertrouwen, logisch, vlotheid, hardnekkig, stipt heid, opgewekt, vooruitzien, vooruitdenken, kameraadschap, krachtige houding, doelbewuste leiding, krachtige handhaving van de krijgstucht, goed voorbeeld, initiatief, oordeelkundig, energie, onbevreesd voor het oordeel van anderen, persoonlijkheid, houding, gedragingen, volharding. (Slot).

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 51