446 rijmde behoort, zeker een veel ernstiger gevaar dan Nederland met een veel grooteren schuldenlast. Bovendien moet men er zich voor hoeden de welvaartsbelangen van Indië te zeer door de defensie-eischen te verwaarloozen, daar dit allicht het verwijt van slecht beheer kan uitlokken met al de gevolgen van dien. Het beroep op het moederland is dus alleszins begrijpelijk, maar dit staat voor niet minder moeilijke vraagstukken, welker oplossing ook enorme bedragen zullen vereischen, terwijl al sterker het besef doordringt, dat verzwaring van den belastingdruk voor ons volk een economische ramp zou beteekenen. Hoe zal men dan een bevredigende oplossing van het Indisch defen- sievraagstuk moeten vinden Daarover in een slotartikel nog een enkel woord. Red. 9. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Russische denkbeelden omtrent pa n tserstr ij dkr ach ten. K.K.T. 1938 nr. 12 meldt hieromtrent het volgende. Het inzetten van pantserkrachten bij den aanval In samenwerking met andere wapens zullen gemech. verbanden diep in 's vij. rug worden ingezet. Bij een omvatting van een open flank worden gemech.brign. op den uitersten vleugel van de omvattende troepen ingezet. Het inzetten van pantserkrachten bij den terugtocht Bij een terugtocht worden de beschikbare gemech. verbanden tegen flank en rug van 's vij. voorw.rukkende marschcolonnes ingezet. Ld.bestrijding bij autocolonnes Deze wordt als volgt georganiseerd. a. een doeltreffende verdeeling over de colonne van de tot de te ver voeren troepen behoorende afweerwapens en de ter beschikking gestelde ld.bestrijdingsmiddelen b. een tijdig inzetten van Id.bijn. en Id.mitrn. op gevaarlijke weggedeelten c. een luchtvk. en waarschuwingsdienst d. het patrouilleeren door jachtvlgn. boven het marschgebied. De pantser-waarschuwingsdienst De pantserwaarschuwingsdienst is een zaak van de troepenorganen, luc'ht- verkenners, vliegers en alle verkenningsorganen. Zoodra bewegingen van vij. pantsertroepen worden waargenomen, geven zij het signaal „vechtwagens" ("Wij vestigen er de aandacht op, dat hier de noodige voorzichtigheid geboden is, daar door een op onjuiste gegevens geblazen signaal groote verwarring en veel tijdverlies kan ontstaan). Signaal „vewn." tijdens den marsch Op dit signaal moeten dcor de troepen de volgende maatregelen worden getroffen a. Inf., Cav. en voertuigen zoeken z.m. dekking in nabijgelegen „panzer- sischeren Raume" (bosschen, slooten enz.). b. Mitrn. en scherpschutters „geher. unmittelbar vor der Deckung ihrer Infanterie in gut getarnte Stellungen" en openen het vuur op een af stand van 200 m op de kijksleuven der pantservoertuigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 58