447 c. De gezamenlijke art. m.uv. de zwaarste kalibers gaat dadelijk naar de bedreigde zijde in stelling de bijn. zoodanig opgesteld, dat snel in verschillende richtingen het vuur kan worden geopend. Pantserafweer tijdens het gevecht. Een voortdurende pantserwaarnemingsdienst is noodig alle afweerwapens moeten steeds gereed zijn voor het gevecht. Ook hier wijst men v.w.b. de verdediging op de noodzakelijkheid de verschillende wapens te coördineeren (afweerplan)Men legt er den nadruk op, dat de infanterist in zijn loop graaf den vew. niet behoeft te vreezen, doch dat de vij. inf., welke de tanks volgt, de gevaarlijke vijand is. Breken vij. pantserkrachten door, dan zet de reg.cdt. hiertegen zijn be weeglijke pag.reserve in de reeds in stelling staande wapens verlaten hun opstelling niet. Z.n. handelt de div.cdt. met zijn beweeglijke pag.reserve als de reg.cdt. De Engelsche tankbuks M. 37. De E. tankbuks heeft een kaliber van 14 mm en weegt 16,3 kg bij elk wapen behooren 200 schoten plus 40 patronen als reserve munitie gewicht van 1 patroon is 0,22 kg. Over korte afstanden wordt de tankbuks met 200 patronen (16,3 44 60,3 kg) door 2 personen vervoerd. Vuursnelheid 9 schoten per min. Hoewel „la portee pratique" tusschen 457 en 274 m zou zijn gelegen, wordt tevens vermeld dat het projectiel op 500 m de pantsering „d'un véhicule cuirassé ordinaire" doorboort en de bemanning buiten gevecht stelt. (B.B.S.M. Jan. '39). Infanterievewn. Na er op gewezen te hebben dat de infanterie thans reeds beschikt over inf.gs., inf.granaatwerpers, inf.pioniers, inf.pag.onderdeelen, bereden inf.vk. peln. enz., stelt luit. Hartmann in M.W. 1939 nr. 33 de vraag, of wij niet een stap verder moeten gaan en aan de inf., die tegenover vij. mitr.nesten krachtigen steun noodig heeft, organiek vewn. moeten toevoegen. S. ziet voor een dergelijk inf.-vew.onderdeel vele mogelijkhedenorganisatie 1 cie. van 16 a 20 vewn. elk met 1 a 2 mitm. en 1 stuk pag. een afzonderlijke constructie is niet noodigde lichte vew. voldoet voor het beoogde doel. In het midden latende of een dergelijke cie. per reg. al dan niet gewenscht is, verschillen wij met S. van meening, wanneer hij de bestaande reg.pag.cie. door een dergelijke vew.eenheid wil vervangen. Een eerste vereischte voor pag. is een gedekte opstelling en deze zal met het in een vew. opgesteld stuk pag. nooit kunnen worden bereikt. S. ziet in de beweeglijkheid een groot voordeel tegenover het bestaande pag., maar uit de daaromtrent verschenen literatuur is n.om. slechts de conclusie te trekken, dat de vew. zich niet bijzonder leent voor de bestrijding van andere vewn. Overigens wijst S. op het gebruik van deze inf.vew.cie. voor het overschrijden van met gas besmette terreinen en voor het aanvullen van munitie der troepen in voorste linie (waarvoor in beginsel toch geen vewn. worden aangeschaft). De div.v ew.cie. In een artikel in de Rivista di fanteria van Dec. 38 worden de elementen der inf.div. besproken. V.w.b. vewn. acht men noodig 1 cie. lichte vewn. van 3 sien. a 4 vewn. (3 mitr.vewn. en 1 kanonvew. de kanonvewn. dienen speciaal ter bescherming van de mitr.vewn.). Taak vew.cie. Verkennen en begeleiden van de inf. hoofdzakelijk daar optreden, waar snelheid van handelen geëischt wordt. (M.W. 1939, Nr. 33)

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 59