raai Michielsen in de hal van het Departement van Oorlog (zie foto rechts beneden). In den avond had een korpsdiner plaats, waaraan mede vele genoodigden aanzaten. Denzelfden dag wijdde de voorzitter van den Volksraad tijdens de vergadering van dit College te Batavia de volgende woorden aan de jubilaresse Alvorens verder tot de behandeling der ingekomen stuk ken over te gaan, moet ik de aandacht vragen voor een drietal recente gebeurtenissen, die deze aandacht verdienen. Het tweede feit, dat ik al noemde, is de herdenking van het 25-jarig bestaan der Luchtvaartaf deeling van het Ko ninklijk Nederlandsch-Indische Leger. Ook de Volksraad biedt haar, en boven haar den Legercommandant, zijn gelukwenschen aan. Ook wij zijn erkentelijk, in het belang van de landsverdediging, voor de ontivïkkeling en de kracht van dit nieuwe wapen. Ook bij ons leeft de ernstige verwachting, d.at ook dit wapen, zoo goed mogelijk uitgerust en geoefend, en door moed, beleid en trouw bezield, indien het ooit noodig mocht zijn wat God verhoede voor de verdediging van land en volk tot en met het uiterste zijn plicht val vervullen. Zij, die bij dit wapen dienen, stellen hun leven echter niet alleen in tijd van oorlog ter beschikking. In tijd van vrede ontmoet de dienstvervulling bij dit wapen wellicht grooter levensgevaar dan in eenig ander beroep. Het is daarom, dat de viering van dit 25-jarig bestaan gepaard moet gaan met het eeren van de nagedachtenis van hen, die voor de ontwikkeling van hun wapen gevallen zijn. 2 Juni werd met een veertigtal Glenn-Martins een rondvlucht gemaakt boven West-Java, waarbij o.m. een luchtgroet werd gebracht aan Batavia, Buitenzorg en Tjipanas. 6 en 7 Juni wordt een overeenkomstig bezoek gebracht aan Midden- en Oost-Java. Ter gelegenheid van het jubileum werd nog door de Vereeniging „Onderofficiers Mess" in de schouwburgzaal der sociëteit „Con cordia" een revue opgevoerd; waarin de geschiedenis der L.A. gedurende de afgeloopen vijf en twintig jaar tot uiting kwam. De vlot gespeelde en op uitnemende wijze samengestelde en in alle opzichten keurig verzorgde revue, opgeluisterd door een uitstekend orkest van amateurs, dwong aller bewondering af en weerspiegelde een geest van samenwerking en saamhoorigheid, waarvoor allen die ertoe medewerkten lof toekomt. Van de vliegdemonstraties op 30 Mei laten wij hier eenige door de Militaire Luchtvaart vervaardigde foto's 1) volgen. Recht tot publicatie verleend. 469

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 11