579 Frankrijks iMegtuig-aankoop in Amerika. Deze omvat 200 jagers Curtiss P-36, af te leveren in eerste helft 1939 115 (volgens andere berichten 215) tweemotorige bwrn.Glenn Martin 167 100 tweemotorige bwrn. Douglas B-19 20 eenmotorige duikbommenwerpers Chance Vought V-156, bestemd voor het vliegkampschip ,Déarn" 200 trainers, type North American BT-9, Wasp-motor bovendien eenige honderden Pratt en Whitney-motoren. In totaal vertegen woordigt het bovenstaande een prijs van meer dan 60 millioen dollar. Voorts zijn 50 Koolhovens FK-58 (jagers) aangekocht voor het luchtwapen in de koloniën, terwijl in Engeland werden besteld 460 R. R. Merlin-motoren. In Tsjechoslowakije waren Fr. motoren in aanbouw gegeven. Vliegtuigindustrie in Indo-China. De Fr. Minister van Koloniën heeft een contract geteekend voor den bouw van een fabriek in Indo-China, met een capaciteit van 150 vlgn. en 400 motoren per jaar. „De Jap.pers toont zich hierover gebelgd, omdat zij meent, dat deze fabriek bestemd is om China van wapens te voorzien. Dit is echter onjuistde eigen behoefte is de eenige reden van deze oprichting". Coups durs. De ontzaglijke uitbreiding van de luchtvaart over het geheele wereldrond doet vanzelfsprekend het aantal ongelukken (zij het relatief belangrijk geringer wordende) toenemen, vooral bij de militaire luchtvaart, al zijn er landen (Duitschland, Japan, Italië, Rusland), waarvan men vrijwel nooit iets hoort. Andere landen zijn niet zoo gesloten en bijna wekelijks kan men de berichten over deze „coups durs" aantreffen. Ziehier een Fr. bericht uit de U.S.A.12 éénpersoonsjagers vertrokken tegen de schemering van Pen- sacola naar Panama. Spoedig na het vertrek kwamen ze in een dikken mist en werden verspreid door totaal gebrek aan zicht. Twee vliegers werden gedood bij hun poging tot noodlanden in nacht en mist. Vier anderen gaven hun vliegtuig op en kwamen per parachute behouden op den grond. Twee slaagden er in zonder al te veel schade een noodlanding te maken nabij Pensacola. De overige vier besloten vol te houden zoo lang ze benzine had den en kwamen tenslotte uit de mist en konden in Alabama veilig landen. Dus het resultaat van oeze afdeelingsvlucht2 dooden, 6 vlgn. verloren, 2 beschadigd. Opvoering van de snelheden. Ook zonder Schneider Cup Race gaat dit voort. De twee-motorige éénper soons Lockheed (2 Allison-motoren a 1200 pk), na den oversteek van Cali- fornië naar New-York aldaar bij de landing gecrasht, heeft een max.snelheid van 650 km/u. Deze machine zal wellicht in groote serie voor het Am.lucht- wapen worden gebouwd. In Eng. zou Westland bezig zijn aan een twee-motor igen jager, welke 700 km/u moet loopen. Lord Nuffield (Heston Aircraft Co) heeft opdracht gegeven tot den bouw van een vliegtuig, dat Agello (709 km) moet slaan. In Cleveland (U.S.A.) bestaan plannen tot bouw van een geheel nieuw type vlg. in staat om 800 -km/u te halen. Intusschen heeft Duitschland met een éénmotorigen jager van een bestaande serie(?) eerst het wereldrecord gebracht op 745 (een Heinkel) en later zelfs verhoogd tot 755 km/u (met een Messerschmitt) Startbanen. „Het ongeregelde winterweer geeft nieuwe krachtige argumenten voor de stelling, dat na zulk een regentijd geen enkel zwaarder vliegtuig (6

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 129