lijke gevaren, telkens opnieuw het luchtruim kozen ter verrijking van hun ervaring, aldus de zaak, waarvoor zij stonden, in opofferende toewijding dienend. Het houdt in, dat in latere tijden zij blijmoedig de kwade kansen aanvaardden, welke nu eenmaal aan den dienst bij de Militaire Luchtvaart zijn verbonden, niet alleen door den aard der oefeningen, doch vooral ook, omdat de strijd tegen de elementen ook in vredestijd niet mag worden ontweken, doch eerder stelselmatig moet worden gezocht en aange bonden. Het houdt ten slotte in, dat tegenslagen, hoe ernstig ook, hen slechts aanzetten tot grimmiger volharden. Zoo deden deze mannen hun eenvoudigen plicht. Zoo zijn zij U en ons allen tot een voorbeeld. Wij zien tot hen op en zij zijn ons tot steun. Zij staalden onzen geest en bereidden ons het pad. Om ons zien wij thans de vruchten van hun werk. Zij brachten hun offer niet vergeefs. Hun zij eere Makkers die zijt heengegaan en toch voor ons zijt blijven leven, Gij zijt noch wordt vergeten. Noch door hem, die in den naam van Hare Majesteit over deze landen gebiedt, noch door Uwe kameraden te land of ter zee, van welken rang zij mogen zijn en tot welk wapen of welken dienst zij behooren. Gij hebt het vernomen. Onze eerste gedachte op dezen dag is voor U geweest. Wij brengen U onzen dank. Aan Uwe nagedachtenis onze eerbiedige hulde Wij laten de namen van hen, wien het monument bij de op richting was gewijd alsmede van hen, die zich sedert door het lot getroffen daarbij voegden, hier volgen. Hun voorbeeld van zelfopoffering zij allen, die deel uitmaken van het huidige korps der Militaire Luchtvaart en ook ons overigen militairen een bron van kracht mocht onze militaire plicht ons onverhoopt den inzet van het hoogste goed vragen. J. ENGELBERT VAN BEVERVOORDE 464 G. D. SPANDAW Eerste-Luitenant der Infanterie-Leer- 3 Juli 1914 ling-Vlieger, Ridder M.W.O. 4e kl. J. P. MICHIELSEN Luitenant-Generaal, Commandant van 14 Februari 1916 het Leger en Hoofd van het Depar tement van Oorlog in Nederlandsch- Indië, Ridder M.W.O. 3e kl. Kapitein der Infanterie-Vlieger, Rid der M.W.O. 4e kl., E.S., E.V. 11 September 1918

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 4