2. BIJ HET ZILVEREN JUBILEUM DER MILITAIRE LUCHTVAART. Den dertigsten Mei 1939 herdacht dit legeronderdeel den dag, waarop het voor vijf en twintig jaren werd opgericht. Bescheiden in organisatie bij den aanvang, is de „Proefvlieg- afdeeling" den kinderschoenen snel ontwassen en heeft zij ondanks tegenspoeden thans een peil bereikt, waarop zoowel het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger als zij zelf trotsch kan zijn. Wij wenschen dit jeugdige doch voor onze defensie zoo bij uitstek geschikte en daarom zoo belangrijke wapen een krachtige verdere ontplooiing toe. Moge het daarbij voor tegenslagen behoed blijven. De herdenking van de oprichting werd door de Militaire Lucht vaart te Andir op eenvoudige doch waardige wijze gevierd Omstreeks medio Mei verscheen het Gedenkboek der Militaire Luchtvaart, aangekondigd in het Mei-nummer van het I.M.T. Op 30 Mei had om 7 vom. een korte plechtigheid plaats bij het gedenkteeken voor de gevallen kameraden. Na het uitspreken door Generaal Boerstra van de rede, welke wij in artikel 1 van dit nummer afdrukten, werden achtereenvolgens door den ver tegenwoordiger van Z. Ëxc, den Gouverneur-Generaal, den Commandant van het Leger, den vertegenwoordiger van den Commandant van den Marine Luchtvaartdienst, de beide Divisiecommandanten, den vertegenwoordiger van de Vereeniging van Reserve Officieren en den wd. Inspecteur tevens Comman dant der Militaire Luchtvaart kransen aan den voet van het gedenkteeken gelegd, waarna door Kolonel Van Oijen een kort woord van dank werd gesproken. Van 8.30 tot 9.30 vom. hadden interessante vliegdemonstraties plaats o.m. bijgewoond door Mr. Spit, Vice-President van den Raad van Ned.-Indië. Zij betroffen de steunverleening aan grond strijdkrachten en bombardement van een object (in casu een dummy vliegtuigenfabriek) terwijl stuntvliegen, het uitwerpen van valschermen en luchtexercitie mede op het programma stonden. Het geheel was uitstekend verzorgd en werd door de talrijke bezoekers ten zeerste geapprecieerd. Vervolgens werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld op een tentoonstelling in een der hangars een Glenn-Martin 467

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 9