623 Zoodra geneeskundige verpleging niet meer noodig is, worden zij ter intemeering naar het intemeeringsdepot opgezonden. 7e. Door de zorg van de hoofden der onder militair beheer staande ziekeninrichtingen, alwaar gewonden en zieken, tot de oorlogvoerenden behoorende, worden verpleegd, zoo ook door het hoofd van het intemeerings depot, worden, dadelijk na opneming of aankomst en verder tweemaal 's maands, aan het Informatiebureau van het Roode Kruis staten gezonden, bevattende alle gegevens, die voor het vaststellen der identiteit der betrokken personen kunnen dienen, alsmede gegevens, die tot inlichting en gerust stelling van hunne betrekkingen in het eigen land nuttig kunnen zijn. Voor invulling van deze gegevens zijn modellen op aanvrage verkrijgbaar bij het Informatiebureau van het Roode Kruis, gevestigd te 's-Gravenhage op den Kneuterdijk. 8e. De commandant van het intemeeringsdepot is voor zijn dienst verant woordelijk aan den Minister van Oorlog en doet aan deze autoriteit o.a. voorstellen aangaande aan geïnterneerde officieren op eerewoord te verleenen vergunningen, alsook aangaande het temggeven aan deze officieren van htm sabel of degen. 9e. Bepalingen zullen worden gegeven omtrent het verstrekken van traktement of soldij aan de ter verpleging opgenomen gewonden en zieken, tot de oorlogvoerende legers behoorende, en aan de geïnterneerden. Bijlage V. Ned. Staatsblad 1914, No. 332, 30 Juli 1914. BESLUIT, tot tijdelijke buiten- werkingstelling van het Koninklijk besluit van 30 October 1909 (Staatsblad no. 351), houdende vaststelling van nieuwe regelen ten aanzien van de toelating van oorlogsschepen van vreemde mogendheden in de Nederlandsche territoriale wateren en het daarbinnen gelegen Nederlandsche watergebied. WIJ WILHELMINA, enz. Op de gemeenschappelijke voordracht van Onze Ministers van Marine, van Oorlog, van Buitenlandsche Zaken en van Justitie van 30 Juli 1914 Gezien het Koninklijk besluit van den 30sten October 1909 (Staatsblad no. 351) houdende vaststelling van nieuwe regelen ten aanzien van de toelating van oorlogsschepen van vreemde mogendheden in de Nederlandsche territoriale wateren en het daarbinnen gelegen Nederlandsche watergebied Overwegende, dat het met het oog op den algemeenen politieken toestand in Europa wenschelijk is, gebruik te maken van het voorbehoud, bedoeld in het tweede lid van artikel 14 van Ons besluit, voornoemd Hebben goedgevonden en verstaan te bepalen Art. 1. Het Koninklijk besluit van 30 October 1909 (Staatsblad no. 351) wordt tot nadere aankondiging tijdelijk buiten werking gesteld. 2e. Gedurende den tijd, dat het in artikel 1 genoemde besluit buiten werking zal zijn, is het aan oorlogsschepen of daarmede gelijkgestelde vaartuigen van vreemde mogendheden niet geoorloofd zich van uit zee in de Nederlandsche territoriale wateren en het daarbinnen gelegen Nederlandsche watergebied te begeven of zich daarin op te houden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 37