644 2. Verloven, naar Europa. Redenen waarom het verleenen van verlof naar Europa gewenscht is onderscheid tusschen importkrachten en hen, die hier te lande in Gouver- nements dienst zijn getreden v.w.b. de aanspraken op Europeesch verlof moeilijkheid om een juiste scheidingslijn te trekken tusschen hen, die wel en geen recht op verlof naar Europa kunnen doen gelden. 3. Nederlandsch-Indië als toeristenland. Aantrekkelijkheid van Nederlandsch-Indië als toeristenland. Voordeelen voor Nederlandsch-Indië van uitgebreid toerisme. Hoe kan toerisme worden bevorderd Reclame-campagne. Wenschelijkheid tot het verleenen van faci liteiten door Spoorwegen, Scheepvaart-Maatschappijen en douane. SCHEIKUNDE. lste Vraagtijd uur. Wat verstaat men onder een a) zuur zout b) dubbelzout c) normaal zout Noem van elk twee voorbeelden. Hoe reageeren zure- en hoe normale zouten t.o.v. lakmoes Verklaar dit aan de hand van de ïonentheorie. 2de Vraag; tijd: uur. Geef een beschrijving van de algemeene eigenschappen van a) aldehyden b) ketonen. Noem van elk twee voorbeelden. Welke algemeene bereidingswijzen van aldehyden en ketonen kent gij 3de Vraagtijduur. Wat ontstaat a) bij verhitting van kaliumchloraat b) als men zwavelwaterstofgas leidt in een oplossing van ferrichloride c) bij inwerking van zoutzuur op bruinsteen van zwavelzuur op bruin steen van kaliumferrocyanide op ferrizouten Licht deze inwerkingen toe met reactievergelijkingen. 4de Vraag tijd uur. Een oplossing van natriumnitriet en ammoniumchloride wordt zacht verwarmd. Het ontstane gas wordt boven water opgevangen in een gesloten vat en de hoeveelheid gas gemeten. Bij 0° en 76 cm kwikdruk blijkt het gas een volume in te nemen van 10 liter. Hoeveel natriumnitriet werd bij deze reactie omgezet Na 23 N 14 0 16 H 1.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 62