tot Luitenant-Generaal, Commandant van het Leger en Hoofd van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië. Mitsdien heb ik het commando over het Koninklijk Neder- landsch-Indische Leger op heden aanvaard. Hoofdkwartier, Bandoeng, den 26sten Juli 1939. De Legercommandant, G. J. BERENSCHOT. DAGORDER bagi Bala tentera Hindia-Belanda jang bergelar Keradjaan. 1 9 3 9. Nr. 5. Seri Baginda Maha Radja telah berkenan, melantikkan dakoe pada beslit tanggal 11 Maart 1939 nr. 98 mendjadi Luitenant- Generaal serta Commandant dari bala tentera dan Kepala dari Departement van Oorlog, moelai pada tanggal 26 Juli 1939. Oleh sebab itoe, pada hari ini kita moelai mendjabat keperin- tahan dari pada bala tentera Hindia-Belanda jang bergelar Keradjaan. Ho of dkwarti er Bandoeng, 26 Juli 1939. De Legercommandant, G. J. BERENSCHOT. Bij het vertrek van de mailboot uit Tandjoeng Priok op 26 Juli 1939 bracht de Militaire Luchtvaart met negen en veertig vlieg tuigen een luchtgroet. Het was een trotsch gezicht en vormde als het ware een hulde aan hem, wiens juist inzicht in de waarde van dit wapen voor de defensie en wiens groote stuwkracht heb ben geleid tot de snelle ontwikkeling der Militaire Luchtvaart gedurende de afgeloopen jaren. Het leger heeft tijdens het Commando van Generaal Boerstra aanzienlijk in kracht gewonnen, over de geheele linie. De omstan digheden zij mogen te betreuren zijn werkten daartoe wel is waar mede, doch de noodzaak van versterking der weermacht eenmaal aanwezig zijnde, werd deze met krachtige hand en voort varendheid alsmede langs een vasten koers en naar een welover wogen plan tot stand gebracht. Wij wenschen onzen afgetreden hoogsten militairen chef, die met ons zoo ten voorbeeld strekkende, toewijding aan de defensie van deze gewesten en aan de verhooging van de weerkracht van het Leger in het bijzonder zijn volle energie gaf, nog vele jaren van voorspoed. 690

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 10