ITALIË. 705 Bijlage VIII. Vergelijk Wet, vastgesteld bij Koninklijk Besluit van Nederlandsche 8 Juli 1938, No. 1415 Neutraliteits Hoofdstuk I Proclamatie Algemeene bepalingen. 1914. Art. 1. Rechtsgebied van den Staat. Onder rechtsgebied van Art. 1, 17 den Staat is bij toepassing van voorliggende wet te verstaan elk op eenigerlei wijze aan de souvereiniteit van den Italiaahschen Staat onderworpen gebied met inbegrip van de territoriale wateren met hun zeebodem en de luchtruimte daarboven. Art. 2. Verbod van vijandelijkheden binnen het rechtsgebied Art. 1. van den Staat. Binnen het rechtsgebied van den Staat worden geenerlei vijandelijkheden van de zijden der oorlogvoerenden toegelaten, daaronder begrepen het onderzoek en de prijsmaking van schepen of vliegtuigen. Het rechtsgebied van den Staat mag niet als basis voor vijandelijke operaties worden gebruikt. Art. 3. Verbod van doortocht van troepen der oorlogvoerenden. Art. 2. Doortocht te land door het rechtsgebied van den Sta.at wordt niet toegestaan aan troepen der oorlogvoerenden en convooien voor het vervoer van munitie of krijgsvoorraden. Doortocht kan worden toegestaan aan convooien, die gewonden of oorlogszieken 2) vervoeren, mits zich daaronder geen perso neel of materieel bevindt, niet behoorend tot den geneeskundigen dienst. Geen enkel onderscheid ten gunste van een der oorlogvoeren den zal worden gemaakt. Art. 4. Behandeling van militairen der oorlogvoerenden, komende binnen het rechtsgebied van den Staat. Troepen en Art. 3. militairen der oorlogvoerenden, komende binnen het rechtsgebied van den Staat, worden geïnterneerd in zoo ver mogelijk van het oorlogsterrein gelegen plaatsen. Hun wapenen, vervoermiddelen, De Fransche tekst, voorkomend in B.I.J.I., Jan. 1939, is z.v.m. op den voet gevolgd. 2) In den Franschen tekst„malades de guerre". Art. 14 L.O.V., waarop art. 3, tweede zinsnede van de Italiaansche N.P. berust, geeft de ruimere omschrijving „zieken", in het Fransch „malades".

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 31