707 betreffende de militaire strijdkrachten dan wel krijgsverrich tingen van de andere oorlogvoerende partij, tenzij het berichten betreft, welke reeds gemeengoed zijn. Het verbod strekt zich uit over radiostations aan boord van Italiaansche schepen of vliegtuigen, waar deze zich ook bevinden. Aan oorlogvoerenden behoorende verplaatsbare radiostations mogen binnen het rechtsgebied van den Staat slechts worden gebezigd voor het vragen van hulp ingeval van nood of het wisselen van berichten met Italiaansche radiostations uit hoofde van dringende dienstaangelegenheden. Art. 12. Strafbepalingen. Feiten, begaan in overtreding van Art. 18. de bepalingen in voorgaand artikel worden, tenzij zij een ernstige inbreuk uitmaken, gestraft met arrest van in maximum zes maanden en geldboete van ten hoogste 5000 lire. Hoofdstuk II Bijzondere bepalingen betreffende de onzijdigheid ter zee. Art. 13. Eenvoudige doorvaart door oorlogsschepen. Bij Ko- Art. 2. ninklijk besluit kan alsnog worden verboden de eenvoudige doorvaart van de territoriale wateren door oorlogsschepen van oorlogvoerenden en door hen prijsgemaakte schepen. Duikbooten dienen in elk geval boven water te varen. Art. 14. Mijnversperringen. Indien voor de kust van den Staat versperringen zijn gelegd van automatische contactmijnen, dient elke voorzorgsmaatregel te worden genomen voor het waarborgen van de veiligheid van de scheepvaart. Te dien einde behooren maatregelen te worden genomen opdat niet verankerde of losgeslagen mijnen na een beperkt tijds verloop onschadelijk worden. De grenzen van de met mijnen versperde zones worden aan de andere Staten medegedeeld en ter kennisse gebracht van de zeevaarders door aanplakking van bekendmakingen. Art. 15. Prijsmaking van vaartuigen in de territoriale wateren. Waneer een vaartuig is prijsgemaakt in de territoriale wateren van den Staat en zich nog daarin bevindt, zullen alle mogelijke maatregelen worden genomen opdat de prijs met haar personeel en lading worde vrijgelaten. Het door den prijsmaker aan boord geplaatste personeel wordt geïnterneerd. Wanneer de prijs de territoriale wateren van den Staat reeds heeft verlaten, zal de vrijlating van het vaartuig met het personeel en de lading worden verzocht aan de regeering van den prijsmaker. Art. 16. Prijsgerechtenradiostationsvlootbasis. Het is Art. 1. oorlogvoerenden niet toegestaan, binnen het rechtsgebied van den Staat prijsgerechten in te stellen, radiostations of toestellen op te stellen, bestemd om te dienen als middel van gemeenschap met de strijdkrachten der oorlogvoerenden, en havens, reeden en territoriale wateren van den Staat te gebruiken als basis van vlootoperatiën. Art. 17. Aantal oorlogsschepen waaraan het vergund is in de territoriale wateren te verblijven. Behoudens in geval van slecht weer of averij wordt per kustsector aan niet meer dan drie tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 33