756 het front onder stevigen druk werd gehouden)Ook werden vew.eenheden gebruikt voor rechtstreekschen steun aan inf.regn., waarbij de vew-cie. meestal gesloten werd ingezet. Het gebruik van enkele zelfstandig optredende tanks is echter evenmin onbekend, vooral bij de veel voorkomende hande lingen uit den kleinen oorlog, waarbij de vewn. min of meer optreden als gepantserde mitrailleurnesten. Hoewel een dergelijk optreden over het alge meen tegen een met pag. uitgerusten tegenstander weinig succes belooft, wordt het toch van belang geacht na te gaan, of zich ook in een modernen oorlog omstandigheden kunnen voordoen, waarbij deze tactiek toepassing zou kunnen vinden, bijv. in het boschgevecht en het vertragend gevecht. Verder haalt S. nog met voorbeelden aan, dat de begeleidende vewn. ook als begeleidend geschut zijn gebruikt. Veel aandacht heeft men besteed aan de art.voorbereiding voor den vew.aanval om de Chineesche art. buiten werking te stellen en bressen te schieten in tankhindernissen. Wanneer vewn. in nauwe samenwerking met inf. optraden, volgden de fus.gpn. de vewn. op een afstand van 100 tot 150 m om zich kenbaar te maken, gaf de inf. teekens met kleine vlaggetjes. De uitgangsopstelling der vewn. lag meestal op een afstand van 5002000 m van de vij. linie zij werd onder bescherming der duisternis ingenomen de slechte uitrusting met afw.middelen der Chineezen maakte het mogelijk, dat eerst kort voor het binnendringen tot ontwikkeling werd overgegaan. In sommige gevallen is een nauwe samenwerking tusschen luchtstrijd krachten en vewn. tot uiting gekomen. De bommenwerpers dienden daarbij als een soort begeleidende art., zorgden voor de nabijverkenning en weerden tegenstooten met mitr.vuur af. In het gebied van den guerilla-oorlog werden de vewn. vaak voor poli- tioneele doeleinden gebruikt bij het doorzoeken van bewoonde oorden, het bewaken van wegen en het begeleiden van transporten hebben zij, waarde volle diensten bewezen. S. besluit zijn artikel met er op te wijzen, dat de Jap. zich heden tot het tactisch gebruik van vewn. hebben beperkthij acht echter in de toekomst een optreden van pa.brign. niet uitgesloten. Het ontmoetim-gsgevecht. B.B.S.M. van Mei 1939 geeft n.a.v. een artikel in D.W. nr. 19 en 26 een overzicht van de D., F. en Rus. begrippen over het ontmoetingsgevecht. Duitschland. Een vlot verloopende aanval, van de marschcolonne uit. Geen langdurige voorbereidingen. Initiatief bij lagere cdtn. is van zeer veel belang. Niet wachten op nadere berichten van den vij. Frankrijk. Geen optreden in het onzekere, doch een systematischen aanval uitvoeren. Na den naderingsmarsch volgt de gevechtsaanraking, welke dient om een inzicht te krijgen in den toestand van den vij. Hierna volgt een stilstand om met het eerste echelon een verdedigende stelling te doen innemen en het tweede echelon voor den aanval gereed te stellen. Rusland. De R. methode heeft veel overeenstemming met de D. Zij legt bijzonder den nadruk op een stoutmoedigen aanval. De eigen voorhoede moet die des vijands vernietigen, voor, de hoofdmacht kan ingrijpen. De bewegingen moeten ononderbroken worden voortgezet en uitgaan van de marschcolonne. d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 84