762 enkele opzichten wel merkwaardighet voorschrift eisoht nml. voor elke soort vk. (wegen, stl.mogelijkheid en stln., wg.mogelijkheid en wgpn. enz.) een andere samenstelling der patn. Het artikel Die Aufklarung der Artillerie (gnl. Grün, M.W. 43) behandelt de art. doelvk.; hoewel een overzichtelijke verhandeling, opent het evenmin nieuwe gezichtspunten, zij het, dat S. het het ideaal van eiken artillerist noemt, als bij.cdt. over een eigen vk.- en wg.vlg. te kunnen beschikken waaraan onverbrekelijk de eisch is verbonden, dat elke artillerist moet worden opgeleid in vk., wg. en vuurleiding in de lucht Luchtdoelartillerie. Engeland. Werd in 1938 het aantal territoriale A.A.divn. van 2 op 5 ge-bracht, in 1939 wordt dit opgevoerd tot 7 onder uitbreiding van het aantal bijn. met 50 a 100%. Het wordt echter betwijfeld, of al het bestelde gs. eind 1939 zal zijn afgeleverd. Men zal tenslotte -beschikken -over B-r-en mitrn: op ld.affuit, 2 ponders Bofors 4 cm en gs. van 3", 3",7 en 4",5 (resp. 7,5, 9,3 en 11,4 cm), het laatste alleen in vaste ostln. (Army Notes in J.R.U.S.I. II). In J.R.A. II behandelt brig. Pargiter Employment of A.A. units in the forward area. Het gaat hier om veldleger-ld.art. De per L.K. ingedeelde bri-g. bestaat uit 2 regn. a 2 afdn. van 3 bijn. a 4 stun. 48 stun, van- 7,5 cm, 2 afdn. van 3 bijn. a 4 stun 24 stun, van 4 cm, 1 zl.reg. van 4 afdn. a 24 96 zln., vb.afd. en verplegingseenheden en is in totaal sterk 4000 man, 120 auto's, 470 vrachtauto's, 200 trailers en 180 motoren. S. zet uiteen, dat het ver-mogen van de brig, -bij nacht do-or het beperkte aantal zin. bedraagt van dat bij -dag. Onderzocht wordt, of de tot nu toe op max. 3 km gestelde afstand tussehen 2 zin. niet kan worden vergrootzulks bleek tijdens de laatste luchtafwe-ermanoeuvres reeds mogelijk bij samenwerking met jvlgn. Het in de brig, aanwezige lt. gs. i-s slechts bestem-d voor vdd. van dat van 7.5 -cm voor bescherming van andere objecten -dient men daarnaast te beschikken over afzonderlijke eenheden (cf. de regn. anti-tank-art. zie hiervoor onder Organisatie enz.). T.a.v. de co.-verhoudingen merkt S. op, dat de cdt. van de bij een eenheid ingedeelde ld.art. zich moet ophou-den in het st.kw. van die eenheid niet alleen is daar voor -hem een volledige taak te vin-den doch bovendien kan -deze niet worden vervuld door de terzake minder deskundige L.K.A.Cn. of D.A.Cn. Ten slotte roert S. no-g het zeer belangrijke punt van de vuuropening aan. Vroeger ging men daartoe eerst over, wanneer een vl-g. als vij. was onderkend. Hoewel dit in Eng. nog de officieele opvatting is, acht S. zulks onjuist omdat men dan bij de toegeno men vliegsnelheden en vlieghoogten dikwijls te laat zal komen, in het bijzon der v.w.b. de -door het lt. gs. te bestrijden duikavn. Derhalve acht hij het noodi-g, onmiddellijk tot v-uuro-pening over te mogen gaan op elk vlg., dat niet aangeeft, tot de eigen partij te behooren. Hieraan is uiteraard risico verbonden doch men dient dat te aanvaardenoverigens kan het worden verminderd, -door de eg. vliegers in kennis te stellen met de vuurzon-es van de ld.art., welke zij dan zullen hebben te mijden. D.L.L. 6 geeft in Flugabwehrwaffen des Auslandes een tabellarisch over zicht van in verschillende landen in -gebruik zijnde afweerwapens van alle kalibers met hun voornaamste eigenschappen soortgelijke gegevens worden aangetroffen in D.W. 15, Die Leistungsfahigkeit neuzeitlicher Flak. Sch. Luchtvaart. Organisatie en indeeling der Duitsche luchtmacht. (Luftwehr, Febr. 1939). Met ingang van 1 Febr. 1939 zijn verschillende wijzigingen in de organisa tie doorgevoerd, waardoor thans in groote trekken het volgende beeld wordt vertoond. Het Rijksluchtvaartministerie vereer.igt in zich het opperste beheer en het hoogste commando in den persoon van Gln.-veldmaarschalk Hermann Göring. Diens plaatsvervanger is de Staatssecretaris voor lucht-

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 90