766 35e Zelfstandige groep snelle bwrn. (Br. 20). 3e Regiment jagers (Cr. 32) (Vie, XVIe en XXIIIe Groep). Een zelfstandige escadrille jagers (Cr. 32). Een zelfstandige escadrille gev. vlgn. (Ba. 65). Een groep jagers (experimenten) (G. 50). 22e Groep luchtwaarneming (Ro. 37). Op de Balearen. 25e Groep nachtbwrn. (S. 81). 8e Regiment snelle bwrn. (S. 79) (XXVIIe en XXVIIIe Groep). 10e Zelfstandige groep jagers (Cr. 32). [Het totale aantal vlgn. kan derhalve geschat worden op rond 15 X 30 (vlgn. per groep) 450 vlgn. waarvan 8 X 30 240 bwrn. Hier even op doorgaande, kunnen de volgende gegevens worden genoteerd (daarbij den tijdsduur van den oorlog op rond 2 jaren stellende) Totaal aantal vluchten per vlg. 200, d.i. per 3 dagen 1 vlucht van II/2 uur. Per bwr. per vlucht geworpen hoeveelheid bommen240 kg. Aantal deelnemende bwrn. per bombardement gemiddeld 9 vlgn. Aantal verschoten patronen per vlucht gemiddeld 12 stuks (dit wijst er op, dat er heel weinig lucht gevechten zijn gevoerd)]. R. Geneeskundige Dienst. The Lancet, 17 Juni 1939. In deze aflevering komt een mededeeling voor over de instelling van een specialen bloedtransfusiedienst in Engeland ten behoeve van de weermacht. Uit de wijze waarop deze dienst is georganiseerd, blijkt dat men de in vredestijd algemeen gebruikelijke methode van directe overbrenging voor den oorlogstoestand weinig geschikt acht, en de voorkeur geeft aan het gebruik van in het achterland aan vrijwilligers ontnomen bloed, dat onder bepaalde voorzorgsmaatregelen ter voorkoming van bederf, in flesschen naar het operatiegebied wordt gezonden. De ervaring in den Spaansehen burgeroorlog heeft geleerd, dat steriel opgevangen citraat-bloed bij een temperatuur van 2 tot 4° C. eenige weken voor transfusiedoeleinden geschikt blijft, en deze ervaring heeft men zich thans blijkbaar in Engeland ten nutte gemaakt door de oprichting van een aantal zoogenaamde bloedverzameldepóts, waar in geval van oorlog bloed van vrijwilligers onder de burgerbevolking zal worden opgezameld en voor verzending gereedgemaakt. Deze depots, welke uit een oogpunt van organi satie worden onderscheiden in hoofd- en hulpdepöts, zijn alle gelegen in de nabijheid van vliegvelden, zoodat het mogelijk is de verzending naar het operatiegebied met vliegtuigen te doen geschieden. De dienst beschikt over een respectabel aantal van 100.000 geteste en nauwkeurig op hun gezond heidstoestand onderzochte donors. In verband met de oprichting van dezen bloedtransfusiedienst heeft men aan een der physiologische laboratoria in Londen een onderzoek ingesteld naar de vraag of het mogelijk is het natuurlijke bactericide vermogen van het opgezamelde en over langeren tijd bewaarde bloed in stand te houden en zoo mogelijk door toevoeging van bepaalde stoffen te verhoogen. Bij dit, uit een wetenschappelijk oogpunt zeer belangwekkende en voor de practijk der oorlogstherapie wellicht nieuwe banen openende onderzoek is gebleken, dat „stored blood" in de beste conditie blijft en een sterk verhoogde micro- bendoodende werking verkrijgt, indien het met de helft van zijn volume wordt aangelengd met een physiologische zoutsolutie, welke 1.05% citraat, 0.3 glucose en 0.15 sulfanilamide bevat. Aannemend, dat deze alleen bommen hebben geworpen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 94