1939 ontheven zijnde van het bevel over het Leger, waarvan ik de eer had gedurende 35 jaren deel uit te maken, is het mij een voor recht en een behoefte bij het neerleggen van mijn ambt allen, die mij in trouwe, toegewijde plichtsvervulling steunden bij de taak welke mij was opgelegd, daarvoor mijn groote erkentelijkheid te betuigen. Het ga U allen wel Moge het Leger, bezield door den waren soldatengeest, zich bewust van zijn kracht te land en in de lucht, te allen tijde pal staan in onverwoestbaar zelfvertrouwen Hoofdkwartier, Bandoeng, den 25sten Juli 1939. De Legercommandant, M. BOERSTRA. DAGORDER bagi Bala tentera Hindia-Belanda jang bergelar Keradjaan. 1 9 3 9. Nr. 4. Dengan beslit Seri Baginda Maha Radja tanggal 11 Maart 1939 Nr. 98, atas permohonan kita sendiri, kita diperhentikan moelai tanggal 26 Juli 1939 selakoe kepala pemerintah bala tentera, jang kita telah toeroeti dengan sebesar-besar hati 35 tahoen lamanja pada ketika kita letakkan keperintahan bala tentera, kita berindoe serta dengan senang hati mengoetjap terima kasih kepada sekalian jang soedah membantoe pemerintahan kita oleh melakoekan ke- wadjiban dengan sebaik-baiknja dan dengan setia. Berselamatlah kamoe sekalian Kiranja bala tentera barakal-boedi Serta besar hati selakoe serdadoe toelèn serta sedar akan koeatnja baik didarat baik di- oedara, soepaja selaloe tegoeh kesetiaan dan keberaniannja, apa- poen terdjadi Hoofdkwartier, Bandoeng, 25 Juli 1939. De Legercommandant, M. BOERSTRA. DAGORDER voor het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger 1 9 3 9. Nr. 5. Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd, mij bij besluit van 11 Maart 1939 nr. 98 met ingang van 26 Juli 1939 te benoemen 689

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 9