zelfs al zou in dien tijd een voldoende overdekking met vuur van het doel mogelijk zijn. Het moreele effect van een over weldigenden vuuroverval als een vuurconcentratie, gedurende korten tijd, gaat ver uit boven de van een beschieting met een enkele batterij te verwachten resultaten gedurende langeren tijd, ook al wordt de zelfde hoeveelheid munitie gebruikt. Het behoeft geen betoog, dat de eischen, hiervoren ten aanzien van de gevechts leiding en bevelvoering gesteld, a fortiori gelden. Wij willen hiermede eindigen, al zijn wij nog verre van volledig geweest. Wij noemen o.a. de kwestie van de voor verschillende doelen bij toepassing van een der vuursoorten benoodigde mumtie- hoeveelheden" van de wijze waarop de vuren worden afgegeven, de verdeeling van een doel enz. Zij behooren echter thuis in een verhandeling betreffende de vuuruitwerking, evenals bijv. het vraagstuk betreffende de waarde en toepassing van voorbereide en niet voorbereide, van waargenomen en niet waargenomen vuren enz., weshalve wij deze hier niet in beschouwing namen. 721 N.I.O.V.-ORGAAN. Het Juni-nummer opent met een „In Memoriam", gewijd aan den oud opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, Generaal C. J. Snijders. Kap. Soesman geeft een beknopt historisch overzicht n.a.v. het 100-jarig bestaan van het Xe, Xle en Xlle Bataljon Infanterie. Luit. Harders behandelt den tocht van den overste Van Daalen door de Gajö-, Alas- en Bataklanden in 1904. „Kan in de internationale politiek van Europa op de Sovjet-Unie worden gerekend is een belangrijke vraag, welke door „v. R." aan een beschou wing wordt onderworpen. Daarna volgen: „Verslag van de XXIVe jaarvergadering, gehouden te Bandoeng op 25 en 26 Mei 1939", „Mededeelingen van de redactie", het jaarverslag 1938 betreffende het „Atjehsch Leger Museum", „Mededeelingen van het hoofdbestuur", „Van de Afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek", terwijl „Vm" het zilveren jubileum van de Militaire Lucht vaart in herinnering brengt. d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 47