12 (2 X 6) kubuskisten met schuifsluiting en kastslot, zoodanig op een daarvoor bestemd balkenstei geplaatst, dat de 2 X 3 bovenste kisten, sluitend passen op de 2 X 3 onderste kisten. Dit wordt bereikt, doordat de zes onderste kisten voorzien zijn van een plankje, op den bovenkant bevestigd, dat past in een overeen komende ruimte aangebracht in de onderzijde der zes bovenste kisten 1 kist waarin in een aparte ruimte de opstand geborgen is en die verder bevat een sterilisator, verbandstofemmer en verschil lende instrumenten 16 kisten voor voorraad (z.g. kastkisten) 4 kisten voor 12 stuks bierflesschen 3 kisten voor 4 petroleumblikken 2 buitenmodel kisten 2 kistflesschen alle kisten zijn voorzien van een hangslot van hetzelfde model. 1 bak voor 5 zuurstofcylinders a 10 liter 1 zuurstof-apparaat voor paarden in koffer 1 opvouwbare ijzeren stoel 1 tafel 1 draaikrukj e 2 mandjes voor ziekenrapport, met hangstlot gesloten. Deze geheele veldapotheek kan vervoerd worden op een 2% tons vrachtauto. De totale kosten van de ledige veldapotheek bedragen 163 gulden. De afmetingen der kubuskisten zijn lengte 45, breedte 45 en hoogte 46 cm. De bovenvlakte der zes bovenste kisten is zwart gebeitst, zoodat men, nadat deze kubuskisten opgesteld zijn, de beschikking heeft over een laboratoriumtafelvlakte van 90 X 135 cm, een behoor lijke ruimte om te recepteeren. De apotneekopstand is afzonderlijk opgeborgen in een kist met afmetingen 117 X 60 X 75 cm, de opstand zelf is lang 110, hoog 68 en diep 15 cm. Deze opstand kan op de kist worden geplaatst en vastgezet. In den opstand bevinden zich een af te sluiten vergiftkastje en een schuifkast voor sera en vaccins enz. Op een vernuftige wijze worden deze door een afneembare schuif met uithollingen, cor- respondeerende met fleschen en potten van den opstand, tijdens het vervoer op hun plaats gehouden, zoodat deze opstand zonder verdere verpakking na gebruik en bij opbreken der apotheek, in de kist gelaten kan worden. In den opstand vinden plaats 6 zalfpotten van 1 kilo inhoud en 6 flesschen van 1 liter. In het vergiftkastje vinden plaats flesohjes en doozen met Acidum nitricum 25 Amp. procaini 10 10 cm3, Argentum 833

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 63