proteinatum, Esbach reagens, Hydras Chlorali, Hydrobromas Arecolini, Hydrochloras Coeaini, Hydrochloras Morphini, Hydro- chloras Pilocarpini, Jodetum hydrargyricum, Jodium, Kleurstof volgens Giemsa en Kiewiet de Jonge, Nitras argenticus in bacil lis, Raebiger kleurvloeistof, Solutio Atropini cocaini 1 Solutio Argenti proteinati 5%, Sulfas Atropini, Xylolum. Voorts zijn in den opstand opgenomen, 20 X Malleïne 5 gram, 20 X Malleïne 1 gram, Naganol, Sapo albus, Serum blokjes en T etanusserum. In de 2 X 6 tafel- of kubuskisten zijn geborgen verschillende utensiliën, instrumenten en enkele geneesmiddelen. Bij de Veldapotheek behooren lijsten, welke alphabetisch en bovendien nog gerangschikt naar de nummers der kisten den inhoud aangeven. De twee kistflesschen bevatten resp. Aqua destillata en Liquor Burowi. De vier kisten elk met 12 stuks bierflesschen bevatten resp. kist 1 en 2 Ammonia liquida 3 fl., Balsamus peruvianum 3 fl., Solutio Camphorae spirituosa 4 fl., Spiritus fortior 2 fl. kist 3 en 4 Kreolinum pur. 2 fl., Oleum Sesami 3 fl., Oleum Tere- binthinae 3 fl., Pix liquida 2 fl., Solutio Formaldehydi 2 fl. De drie kisten met petroleumblikken bevatten Gasoline, Pe troleum, Kreolinum crudum, Klapperolie, Sapo flavus en Vase- linum flavum. De zestien met petroleumblikken bevattenGasoline, Petro leum, Kreolinum crudum, Klapperolie, Sapo flavus en Vaselinum flavum. De zestien voorraadkisten van 45 X 45 X 45 cm, voorzien van van deursluiting, hebben dit groote voordeel, dat de voorraad genees- en verbandmiddelen eenmaal opgestapeld als het ware één groote kast vormt van 16 vakken. Hierin bevinden zich de watten, vette watten, jute, katoenen en hydrophile windsels, gaas in pakken van 10 meter, jodoformgaas in pakken van 1 en 5 meter, kokers met steriel gaas en jodoformgaas, mosetig batist, Engelsch pluksel, verbandkatoen, alsmede een voorraad genees middelen in blikken, fleschen, tuben en ampullen. In drie van deze kisten is de voorraad Chloorkalk Gm., het z.g. caporit-mag- nesia mengsel, geborgen. De eene buitenmodel kist bevat 3 blikken a 10 liter resp. gevuld met Formaline, Spiritus fortior en Brandspiritus. De andere buitenmodel kist bevat verschillende geneesmiddelen als Keu kenzout, Tannoform en Jodiumtinctuur. De twee mandjes voor ziekenrapport bevatten in een lossen bak gereedschap voor hoefonderzoek alsmede de geneesmiddelen voor het dagelijksch ziekenrapport. De mandjes zijn opgevuld met verbandmateriaal. De veldapotheek en veldziekenstal kunnen bij gemis aan geschikte localiteit worden ondergebracht in z.g. Chineesche 836

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 66