barakken, dit zijn barakken, welke zeer vlug opgeslagen en afge broken kunnen worden, daar de stijlen op den grond staan en de hoofdverbindingen alleen met schroefbouten met vleugelmoer gemaakt worden. De barakken zijn 4 meter breed en hebben een bintbalkhoogte van 2,15 meter. Het materiaal is zeer licht waar door het gemakkelijk kan worden vervoerd. Deze barakken komen dan ook in aanmerking voor toepassing bij tijdelijke bivaks. Ten einde eenigszins beveiligd te zijn tegen witte mieren, wan neer de apotheek niet in een gebouw met steenen vloer is onder gebracht, is het gewenscht onder het balkenstel, waarop de kubus- kisten komen te rusten, eerst een laagje gebluschte kalk te strooien, en evenzoo de voorraadkisten en kist met opstand te beveiligen tegen witte mieren door deze, voor zij op haar plaats worden gezet, te bedekken met een laagje gebluschte kalk. Staan apotheek en verdere kisten eenmaal opgesteld, dan kan rondom het balkenstel en de kisten nog een rand gebluschte kalk worden gestrooid. Het verdient dus aanbeveling om direct bij het uitrukken van de veldapotheek reeds een viertal petroleumblikken met ge bluschte kalk mee te voeren. De verlichting der barakken geschiedt met stormking-lantaarns. Door de uitbreiding van het ambulancematerieel van den Mili tair Diergeneeskundigen Dienst met deze veldapotheek beschikt deze dienst thans over een practische en overzichtelijke pharma- ceutische en geneeskundige uitrusting, welke ongetwijfeld de behandeling van het zieke of gewonde paard zeer ten goede zal komen. 837

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 67