868 Bovendien is het steeds noodig zich voor oogen te stellen, dat terwijl het leger het vijandelijke leger, en de marine diens vloot en andere geëigende doelen als tegenstander heeft het luchtwapen zich niet alleen kan richten tegen de drie vijandelijke weermachtsdeelen, doch ook nog tegen het geheele territoir om aldaar den tegenstand te breken. Ten slotte is het noodzakelijk niet te vergeten dat de verliezen van het luchtleger gedurende de eerste oorlogsmaand reeds boven de 50% zullen uitgaan en dat, terwijl men een vliegtuig in 3 maanden kan bouwen, het een jaar kost om een vlieger op te leiden. Het zou dus zeer gevaarlijk zijn zich voldaan te verklaren en daardoor ibij zichzelf een gevaarlijke illusie te scheppen. R. Infanterie. In M.W. nrs. 49 en 50 wordt onder den titel „Steigerung der Angriffskraft der Infanterie durch Organisation, Bewaffnung und Ausbildung" het eerste deel van een beschouwing gepubliceerd, welke is gewijd aan de mogelijk heid van opvoering van de aanvalskraeht van de inf. door het opnemen van nieuwe wapenen en hergroepeering van de bestaande inf.hulpwapenen in de huidige Duitsche inf.organisatie. S. merkt op, dat de oplossing van het vraagstuk een voortdurende studie, beproeving en verbetering van de organisatie noodzakelijk maakt, als resul taat waarvan bijv. kortelings bij de inf. de krombaanvuurwapenen (zware en lichte granaatwerpers) werden ingedeeld. T.a/v. het geweer, 'begint S. te wijzen op de conclusie, welke in alle be schouwingen in de verschillende vaktijdschriften, waarin de noodzakelijk heid wordt bepleit van de invoering van een ander geweer, eenparig wordt getrokken, nl. de noodzakelijke herbewapening der inf. met een licht, hand zaam geweer, zoo mogelijk uitgerust met kijkervizier. Deze wensch werd reeds geuit door de ervaren aanvoerders, die in den wereldoorlog de inf. ■batn. onder de bevelen hadden. S. betoogt, dat 'bij den aanval het gw.vuur eerst op 'korten afstand wordt geopend en dat in de verdediging hoogstens tot 1000 m zal worden gevuurd. Derhalve is een vizier van 1000 m voldoende te achten. De vermindering van de dracht laat een verkorting van den loop toe. Tegenwoordig zegt S., komt het voor den gw.schutter op het juistheids schot aan het foundelvuur is een zaak van de aut.wapenen. Het juistheids schot eischt een kij'kervizier, temeer waar op het huidige „Gefechtsfeld der Leere" het steeds moeilijker wordt doelen met het foloote oog te onderken nen. Om het gebruik van keep en korrel open te houden dient het kijker vizier in een afzonderlijk taschje te worden medegevoerd. Op grond van het feit, dat het niet alleen noodig is met zekerheid te treffen, maar ook zoo snel mogelijk goede trefferresultaten te verkrijgen, komt S. tot de conclusie, dat de invoering van een zelflaadgw. geboden ism.a.w. een zelflaadkarabijn met los kijkervizier. S. bepleit verder de invoering van het mitr.pistool. Aangezien de gp.- (brig.)cdten hun aandacht moeten wijden aan de aanvoering, zullen zij slechts bij uitzondering aan het vuurgevecht kunnen (mogen) deelnemen. Nu wijst de practijk uit, dat vaak het omgekeerde het geval is, voortvloeiende uit de zucht tot meevechten, hetgeen S. zeer verklaarbaar acht. Eerst in het hand gemeen zullen bedoelde edtn. daadwerkelijk aan het gevecht mogen deel nemen. S. ziet de oplossing in de uitrusting van gp.cdtn. met een mitr.pistool, waarmede zij niet aan het vuurgevecht als zoodanig kunnen deelnemen, zoodat zij gedwongen worden in eerste instantie hun taak te zoeken in de aanvoering van hun onderdeel, terwijl het mitr.pistool in het gevecht op de kortste afstanden een bijzonder werkzaam wapen is. Voorts wijdt S. een beschouwing aan de door hem noodzakelijk geachte hergroepeering van de verschillende inf.krombaanvuurwapenen. Het (Du.) bat. beschikt thans over een zw. grw.„Zug" van 3 gpn. van 2 wapens, welke afd. is ingedeeld bij de mitr.eie. In den regel, men mag wel

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 98