977 apparaathet streven dient er op te zijn gericht, die combinatie uit te schakelen door invoering van een „detection system not dependent on vision". De mitr. van 12.7 heeft in Spanje haar onmacht bewezen zij wordt snel verdrongen, voor afweer van laagvliegende vlgn. door de 20 mm- automaat (max. vert, dracht 1800 m), voor het verdrijven in de voorste gevechtszone van verkenners naar hoogten boven die, waarop zij hun taak kunnen vervullen 2400 m) door de 37 mm-automaat (a.v., 3000 m). Ook de vuurleidingstoestellen dienen te worden verbeterdmechanische aandrijving moet te groote schommelingen voorkomen, welke de stuks bediening bemoeilijktde teere constructie der toestellen 'dient te ver dwijnen. Naast deze technische eischen stelt S. nog een belangrijke tac- tisch-technische„all anti-aircraft material must be designed solely for employment against aircraft targets. There should be no dual-purpose design this is certain to affect not only the design of the weapon but also its tactical employment. The efficiency of the weapon will decrease". Dit moge zeer overtuigend klinken, de mogelijkheid, een wapen ingeval van nood voor een andere taak te kunnen gebruiken, is toch een niet te ver smaden voordeel. Zoo wil het feit, dat Krupp een vuurmond ontwierp van 7,5 cm, vd. tevens ld., toch ook wel iets zeggen. (In het zelfde tijd- schriftnr. komt een foto voor van It. 2 cm ld., tevens pa.gs.). Vermelding verdienen, ten slotte nog de opmerkingen, dat voor oordeelkundig onderhoud van het teere en kostbare materieel in den reg.st. een speciale off. v. mat. dient te worden opgenomen, dat ook de ld.art. moet zijn ingesteld op ver- onzijdiging van aanvallen met chemische strijdmiddelen en zij voor haar vbn. zoo weinig mogelijk gebruik moet maken van ra.de aether raakt „overcrowded". Binnen het reg. bezige men telefonie, met den inl.dienst telegrafie en slechts met den waarschuwingsdienst tf., tg. öf radio (vb. met vlgn.). De rubriek Notes and comments in vorengenoemd tijdschrift vermeldt, dat bij de parade ter gelegenheid van Hitiers verjaardag de groote verras sing bestond uit 5 stukken 5,4" (13,8 cm) ld. de berichtgever twijfelt aan de doelmatigheid en hanteerbaarheid van dit zware mob. geschut. Sch. Intendance. Kleeding en uitrusting voor personeel van de gemotoriseerde onder- deelen. Door het Dep. van Def. in Frankrijk is een boekwerkje uitgegeven „Notice sur l'habillement et l'équipement de certaines categories de per sonnel apparant aux unites mécaniques ou aux unites motorisées au servant des véhicules automobiles". Voor de verstrekking van bijzondere kleeding en uitrustingstukken wordt het personeel in 5 categorieën ingedeeld t.w. a. perscneel van de pantserauto's b. van de vechtwagensc. motorrijders en het personeel van alle wapens in de sidecar d. militaire autobestuurders van alle wapens e. personeel van alle te voet strijdende troepen van alle wapens, hetwelk echter met organiek ingedeelde gemotoriseerde voertuigen wordt vervoerd'. ad a. metalen helm model 1935, speciale handschoenen voor personeel behoorende tot gemotoriseerde onderdeelen (deze handschoenen zijn bestemd voor bescherming tegen regen, wind en koude), kwartiermuts, een bril in étui, een linnen zak (cylinder-vorm, aan den rand cogen en touw) tot berging van bepaalde uitrustingstukken, een linnen werkbroek, een halsdoek tegen de koude en een lederen jas model 1935. De bedieningsmanschappen zijn nog voorzien van een lederen valhelm model 1935. ad b. als vermeld onder ad a. met dit verschil dat in plaats van een lederen jas, de bemanning in het bezit is van een linnen jas voorzien van een uitneembare laken voering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 100