891 Bijlage IX. Nederlandsche Scandinavische Neutraliteits Neutraliteits Proclamatie regelen 1914 1938 (bijlage II) (bijlage VII) 17 9,11 Italiaansche Neutraliteits wet 1938 (bijlage VIII) ,2,16 NEDERLANDSCHE NEUTR ALITEITSP ROCLA - MATIE VAN 3 SEPTEMBER 1939. Nederlandsche Staatscourant van September 1939, No Javasche Courant van 4 September 1939, No. 70a. De Ministers van Algemeene Zaken a.i., van Buitenlandsche Zaken, van Justitie, van Defensie en van Koloniën, daartoe door Hare Majesteit de Koningin gemachtigd, brengen ter kennis van een ieder, wien zulks aangaat, dat de Nederlandsche Regeering terzake van den oorlogstoestand, die is ontstaan tusschen eenige vreemde mogendheden, volstrekte onzijdigheid zal in acht nemen en dat ter handhaving van die onzijdigheid de volgende bepalingen zijn vastgesteld Artikel 1. (1). In het rechtsgebied van het Koninkrijk dei- Nederlanden, omvattende het grondgebied en watergebied van Nederland, Nederlandsch-Indië, Suriname en Curagao, de territoriale zee en de boven dit grondgebied, dit watergebied en deze territoriale zee zich bevindende luchtruimte, wor den geenerlei vijandelijkheden toegelaten. Dit gebied mag door geen der oorlogvoerenden als basis voor operaties tegen den vijand worden gebruikt. (2). Onder territoriale zee wordt verstaan de kustzee tot op een afstand van drie zeemijlen van zestig in den breedtegraad, gerekend van de laag- waterlijn. Met betrekking tot baaien wordt die afstand van drie zeemijlen gemeten van een rechte lijn af, dwars door de opening van de baai getrok ken indien de opening van de baai meer dan tien zeemijlen bedraagt, zal die lijn worden getrok ken zoo dicht mogelijk bij den ingang op het eerste punt, waar de breedte de tien zeemijlen niet over schrijdt. De reeden, waarvan de grenzen door de Regeering zijn vastgesteld, zijn begrepen in de territoriale zee, al mochten deze grenzen zich ver der dan drie zeemijlen van de laagwaterlijn uit strekken. Artikel 2. Aan de oorlogvoerenden is verboden 1°. het bezetten van eenig deel van het rechts gebied door hunne strijdkrachten 2°. het binnenkomen in- of het doortrekken van dit gebied door troepen of onderdeelen daarvan, benevens door convooien. Onder convooien worden verstaan transporten onder militair geleide en bovendien transporten zonder militair geleide, die het karakter dragen van etappenvervoer

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 14