892 2.4 1,2 13.18,26 8(1) 29 2(4) 4 18,26 31,32 3°. het binnenkomen in- of het doortrekken van dit gebied met a. oorlogsschepen en troepentransportschepen b. koopvaardijschepen onder de vlag van één der oorlogvoerenden, welker bouw, uitrusting of bemanning reden geeft te vermoeden, dat zij in een onmiddellijk voorafgaande periode als oorlogs schip, mijnenlegger of troepentransportschip zijn gebruikt, dan wel in een onmiddellijk volgende periode daartoe zullen worden gebruikt c. koopvaardijschepen onder de vlag van één der oorlogvoerende partij en> die van geladen mijnen zijn voorzien d. koopvaardijschepen onder de vlag van één der oorlogvoerende partijen, die militaire lucht vaartuigen in gebruiksklaren toestand aan boord hebben 4°. het binnenkomen in- of doortrekken van dit gebied met militaire luchtvaartuigen, lucht vaartuigen voor troepentransport of luchtvaartui gen, die in een toestand verkeeren, die hen in staat stelt tot een onmiddellijken aanval. Artikel 3. Koopvaardijschepen, voorzien van een geschut- bewapening voor defensieve doeleinden worden, na voldaan te hebben aan de door de plaatselijke auto riteiten in het belang der veiligheid te stellen eischen, in de havens en reeden slechts toegelaten tot een door de plaatselijke overheid in verband met 's Lands veiligheid vast te stellen aantal en mits het aantal stukken geschut boven 8 cm niet meer dan twee en hun kaliber minder dan 16 cm bedraagt en de grootte hunner bemanning de nor male sterkte voor handelsdoeleinden niet aanmer kelijk overtreft. Artikel 4. (1)Troepen of onderdeelen daarvan, behoo- rende tot de oorlogvoerenden, komende in het rechtsgebied, worden ontwapend en geïnterneerd. (2). Oorlogsschepen of daarmede in art. 2 onder 3° gelijkgestelde vaartuigen van oorlogvoerenden, welke handelen in strijd met de bepalingen van de artt. 2 of 8, worden met hunne bemanningen en de militaire opvarenden geïnterneerd. (3). Militaire of daarmede in art. 2 onder 4° gelijkgestelde luchtvaartuigen van de oorlogvoe renden, komende binnen het rechtsgebied, worden met hunne bemanningen en de militaire opva renden geïnterneerd. Zij zullen daartoe worden gedwongen te landen of op het water neer te strijken, zoo zij zulks niet reeds vrijwillig doen. Wanneer zulke luchtvaartuigen zich bij het afkon digen van de neutraliteitsproclamatie binnen het rechtsgebied bevinden, worden zij geïnterneerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 15