895 het rechtsgebied vertoeft, kan worden toegestaan levensmiddelen en water aan te vullen tot den normalen voorraad en de brandstof tot een hoe veelheid noodig om, met inbegrip van den aan boord nog aanwezigen voorraad, de naaste eigen haven of die van een bondgenoot te bereiken. (2)Schepen, die overeenkomstig art. 6 onder 1° wegens averij of wegens gesteldheid der zee in het rechtsgebied worden toegelaten, mogen hunne levensmiddelen, water en brandstof aanvullen, voor zoover benoodigd voor het gebruik gedurende het verblijf. Artikel 11. 10 7(1) 18,19 Prijzen worden niet in het rechtsgebied toege laten. Komt een prijs in het rechtsgebied, dan wordt hij met de opvarenden vrij gemaakt. De prijsbeman- ning wordt geïnterneerd, tenzij de binnenkomst noodzakelijk was ten gevolge van averij of gesteld heid der zee. Artikel 12. 27,30 Oorlogsmateriaal, dat uit zee aan 's Lands kus ten is aangespoeld of in zee is aangetroffen en binnengebracht, wordt geïnterneerd of, indien de openbare veiligheid dit noodzakelijk maakt, ver nietigd. Artikel 13. 11 6 Het is verboden in het rechtsgebied ten behoeve der oorlogvoerenden strijdskorpsen te vormen of aanwervingsbureaux te openen. Artikel 14. 12 7 Het is verboden in het rechtsgebied op oorlogs schepen of daarmede in art. 2 onder 3° gelijkge stelde vaartuigen van de oorlogvoerenden dienst te nemen. Artikel 15. 13 15(1) 8,9 Het is verboden in het rechtsgebied ten behoeve van een oorlogvoerende vaartuigen voor militaire doeleinden bestemd, rut te rusten, te bewapenen of zoodanige vaartuigen aan een oorlogvoerende toe te voeren of te verschaffen. Artikel 16. 14 5(2) 23 Het is verboden in het rechtsgebied aan oorlogs schepen of daarmede in art. 2 onder 3° gelijkge stelde vaartuigen van een oorlogvoerende wapenen of munitiën te verstrekken, alsook om hen op eenigerlei wijze behulpzaam te zijn in de vermeer dering hunner bemanning of uitrusting. Artikel 17. 15 5(1) 22 Het is verboden in het rechtsgebied, zonder voor afgaande machtiging der bevoegde autoriteiten ter plaatse, aan de oorlogsschepen of daarmede in art. 2 onder 3° gelijkgestelde vaartuigen van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 18